Dlouhodobá dohoda s Viktorií je pro Beauguela čest: Znám své kvality a vím, čeho jsem schopný. Věřím, že v Plzni půjdu nahoru

Dlouhodobá dohoda s Viktorií je pro Beauguela čest: Znám své kvality a vím, čeho jsem schopný. Věřím, že v Plzni půjdu nahoru

V zimní přípravě se do přípravy Viktorie nezapojí pouze Erik Pačinda z Dunajské Stredy a Joel Kayamba z Opavy. Plzeňské vedení druhý listopadový pátek potvrdilo příchod další a již třetí zimní posily, kterou se stal šestadvacetiletý francouzský útočník Jean-David Beauguel.

Bývalý hráč nizozemského Walwijku bude působit již ve třetím českém klubu. Dosud na nejvyšší úrovni sehrál 93 duelů s bilancí 22 branek a 7 asistencí. Hodně mu jdou karty zejména v letošní sezoně, kdy ve zlínském dresu pokořil obrany Příbrami, Sparty, Olomouce, Dukly, Ostravy, Jablonce i Mladé Boleslavi.

S úřadujícím mistrem první ligy si nynější svěřenec Michala Bílka plácl na tři a půl roku do 30. června 2022. "Jean-David Beauguel je velmi zajímavým typem hráče, který nás svými výkony velmi zaujal. Při dlouhodobějším zranění Michaela Krmenčíka je jeho příchod pro nás dobrou zprávou a v lednu se na něj těšíme v Doosan Areně," citoval web fcviktoria.cz slova generálního manažera Adolfa Šádka.

Jak vnímá přesun na západ Čech samotný vytáhlý fotbalista? "Jsem velmi šťastný, je to pro mě čest, že mohu podepsat smlouvu s Viktorií Plzeň. Tvrdě jsem pracoval, abych to dotáhl takhle daleko, takže mě to opravdu těší. Jsem rád, že budu součástí takového velkého projektu, jaký v Plzni je. Měl jsem možnost popovídat si s trenérem, vím, co ode mě očekává. Věřím, že ze Zlína je správné přestoupit do klubu jako je Plzeň, který hraje Ligu mistrů a každý rok o titul. Pro mě osobně jde o obrovskou výzvu," pronesl současný kolega Poznara, Železníka, Jakubova či Vyhnala.

Aktuálně cítí formu. "Cítím se velmi dobře, jsem stoprocentně v pořádku. Z toho jsem opravdu šťastný, protože minulou sezonu mi komplikovala zranění. Makal jsem, abych se vrátil. Znám své kvality a vím, čeho jsem schopný, když jsem v pořádku. Zatím se mi dařilo to prokazovat a věřím, že v Plzni půjdu nahoru. Nyní se soustředím na to, abych odvedl ve zbytku podzimu co nejlepší služby ve Zlíně, následně se budu moc těšit do Plzně. Někteří novináři o mně psali, že se mi tu nelíbí, ale tak to opravdu není. Hrál jsem ve Francii, v Nizozemsku... Ale na Moravě ve Zlíně byli všichni opravdu skvělí. V České republice se mi líbí, navíc je zde spoustu krásných míst. Mohl jsem jít třeba i do zahraničí, ale rozhodl jsem se pro Plzeň," uzavřel na webu fcviktoria.cz Beauguel, jenž zatím zná ze současného kádru pouze svého někdejšího spoluhráče ze zlínské Letné Ubonga Ekpaie, nicméně věří, že bez problémů zapadne.