Conte požene svého bývalého zaměstnavatele k soudu. Čím se Chelsea provinila?

Italský trenér Antonio Conte má v sobě stále zášť, kterou vyvolalo jeho odvolání z funkce na Stamford Bridge. Jeho jméno je nestále spojováno s některými evropskými velkoluby, ale on sám si chce nejdříve vyřídit účty z Chelsea, která mu dle jeho slov dluží stále 20 milionů liber. Celou záležitost má vyřešit soud.

Conte požene svého bývalého zaměstnavatele k soudu. Čím se Chelsea provinila?

Conte se podle britských médií odmítl setkat se zástupci londýnského giganta. Svůj bývalý klub by měl v brzké době hnát před soud. Stále se totiž domnívá, že jeho bývalý chlebodárce by mu měl uhradit zbytek platu ze smlouvy, která byla přerušena jeho odvoláním. Pokud spor vyhraje, bude mu muset být uhrazena požadovaná suma.

Advokáti italského stratéga již začali vypracovávat dva samostatné posudky. Jeden by měl putovat k pracovnímu soudu a druhý k rozhodčímu soudu pro sport. Zatímco Chelsea byla otevřená jednání, Conte odmítl se sejít mimo soudní síň a řešit vyrovnání.

Londýnskému klubu se nelíbilo chování trenéra vůči vedení, ale i zacházení s některými hráči. V žaludku mu leží třeba spor s Diegem Costou, ale i odmítavý postoj chodit na sponzorské akce nebo pozdní příchody na tiskové konference. Conte požaduje 8,7 milionů liber jako náhradu škody a dalších 11,3 zbývajících z jeho ročního platu.