Sparta využila vyloučení Budínského, Liberec veze ze Slovácka hubenou výhru

Pražská Sparta vyjela na horkou půdu Karviné a sama pocítila, že severomoravský celek doma nedává body lacino. Po střetu Guby s Nitou nejprve rozhodčí Julínek tvářil v klidu i přes odpor domácích, ale nakonec situaci konzultoval s videorozhodčím a posléze nařídil penaltu, kterou proměnil Budínský. Autor první trefy ale svůj tým ještě před koncem první půle oslabil, když tvrdě fauloval Vatajela.

Po změně stran nastoupil letenský tým proti oslabenému soupeři a velmi brzy se dočkal vyrovnání. Stanciu z rohu poslal míč na Radakoviče, který se nemýlil.  Sparta dokázala svou přesilovku využít, neboť v 72. minutě, kdy se trefil sám Stanciu. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby pak upravil na konečných 3:1 pro hosty Plavšič z penalty.

Patnácté ligové kolo vyšlo také Liberci, který urval tři body na půdě Slovácka. Diváci byli svědky pouze jediné trefy, kterou vstřelil v prvním poločase Nešický. Domácí mohli alespoň vyrovnat, ale Kuchta v 81. minutě neproměnil pokutový kop.

MFK Karviná - Sparta Praha 1:3 (1:0)
Branky: 34. Budínský z pen. - 51. Radakovič, 72. Stanciu, 86. Plavšič z pen.. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Hrabovský - Zelinka (video). ŽK: Smrž, Krivák - Pulkrab, Čivič, Plavšič. ČK: 45. Budínský (Karviná).
Karviná: Berkovec - Čolič (84. Wágner), Krivák, Janečka, Moravec - Smrž, Budínský - Ba Loua, Lingr (80. Galuška), Letič - Guba (73. Ramirez). Trenér: Nádvorník.
Sparta: Nita - Sáček, Radakovič, Štetina, Čivič (80. Costa) - Plavšič, Frýdek, Stanciu, Vatajelu (56. Vukadinovič) - Pulkrab (90. Hložek), Tetteh. Trenér: Ščasný.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 30. Nešický. Rozhodčí: Rejžek - Pelikán, Kříž. ŽK: Sadílek, Kuchta - Nešický, Aarons, Potočný. Diváci: 3674.
Slovácko: Trmal - Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk - Daníček - Navrátil (72. Petr), Sadílek (56. Hellebrand), Havlík, Kalabiška - Zajíc (60. Kuchta). Trenér: Vlachovský.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný, Ševčík, Nešický (70. Oršula), Oscar, Pešek (89. Kerbr) - Aarons (84. Pázler). Trenér: Hornyák.