Dortmund zasadil Bayernu tvrdou ránu, Atlétiko uspělo v přestřelce s Bilbaem

Sobotní den nabídl hned celou řadu zápasů v pěti nejsledovanějších evropských soutěžích. Na Ostrovech zvítězil Tottenham na půdě Crystal Palace díky jediné brance, kterou vstřelil ve druhé půli Foyth. Body bral i Newcastle, který udolal Bornemouth 2:1. Obě trefy zaznamenal Rondón. Duel Leicesteru s Burnley branku nenabídl.

Bundesliga nabídla šlágr kola v Dortmundu, který přivítal Bayern. Za bavorský velkoklub se dvakrát prosadil Lewandowski, což však nestačilo, neboť za domácí dvakrát udeřil Reus a jednou Alcácer. Düsseldorf si poradil 4:1 s Herthou Berlín a Brémy padly s Mönchengladbachem 1:3.

První sobotní duel LaLigy mezi Vlladoidem a Eirbarem skončil bez branek, druhý rozhodl ve prospěch Valencie devět minut před koncem Parejo z penalty, ale zajímavou přestřelku nabídla konfrontace Atlétika Madrid s Bilbaem. Radovali se nakonec domácí, když v 93. minutě Godín rozhodl o výhře 3:2.

Premier League - 12. kolo:
Cardiff - Brighton 2:1 (28. Paterson, 90. Bamba - 6. Dunk)
Huddersfield - West Ham 1:1 (6. Pritchard - 75. Anderson)
Leicester - Burnley 0:0
Newcastle - Bournemouth 2:1 (7. a 40. Rondón - 45+6. Lerma)
Southampton - Watford 1:1 (20. Gabbiadini - 82. Holebas)
Crystal Palace - Tottenham 0:1 (66. Foyth)

Bundesliga - 11. kolo:
Dortmund - Bayern 3:2 (47. z pen. a 67. Reus, 74. Alcácer - 26. a 53. Lewandowski)
Brémy - Mönchengladbach 1:3 (59. Şahin - 39. 48. a 52. Pléa)
Düsseldorf - Hertha 4:1 (50. Usami, 63. Hennings, 84. a 90+2. Raman - 88. Selke)
Freiburg - Mainz 1:3 (72. Sallai - 6. Gbamin, 18. Mateta, 75. Onisiwo)
Hoffenheim - Augsburg 2:1 (65. Kramarić, 83. Nelson - 70, Finnbogason)
Norimberk - Stuttgart 0:2 (68. Baumgartl, 82. Thommy)

La Liga - 12. kolo:
Valladolid - Eibar 0:0
Getafe - Valencia 0:1 (81. Parejo z pen.)
Atlético Madrid - Bilbao 3:2 (61. Partey, 80. Rodrigo, 90.+3 Godín - 36. a 64. Williams)
Girona - Leganés 0:0

Serie A - 12. kolo:
Turín - Parma 1:2 (37. Baselli - 9. Gervinho, 25. Inglese)
Spal - Cagliari 2:2 (3. Petagna, 71. Antenucci - 73. Pavoletti, 76. Ionita)
Janov - Neapol 1:2 (20. Kouame - 62. Ruiz, 86. Biraschi vl.)

Ligue 1 - 13. kolo:
Guingamp - Lyon 2:4 (21. a 77. z pen. Thuram - 62. Aouar, 67. a 73. Depay, 84. Cornet)
Angers - Montpellier 1:0 (70. Thomas)
Nimes - Nice 0:1 (61. Attal)
St. Etienne - Remeš 2:0 (1. Debuchy, 39. Khazri), Toulouse - Amiens 0:1 (28. Blin)