Favre po skalpu Bayernu: Drželi nás v totálním sevření, ale bylo jasné, že to nevydrží celý zápas

Favre po skalpu Bayernu: Drželi nás v totálním sevření, ale bylo jasné, že to nevydrží celý zápas

Sobotní Bundesliga nabídla zajímavou a ostře sledovanou konfrontaci mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov. Vestfálský celek znovu ukázal, proč má tak silné druhé poločasy a nakonec bavorský velkolub přetlačil 3:2. Pojistil si tak vedoucí příčku a možná udělal i zásadní krok v cestě za titulem.

Kouč vestfálského celku Lucien Favre byl s výkonem svých svěřenců spokojený, ale o titulu se odmítl na tiskové konferenci bezprostředně po zápase v útrobách Signal Iduna Parku bavit. „První místo je krásné, ale není zatím konec sezóny. Gladbach je druhý a dýchá nám na záda. Věřím také, že Bayern ještě neřekl poslední slovo. Jsme ve středu pozornosti a každý klub se proti nám bude chtít teď vytáhnout,“ soudí lodivod Borussie.

Bayern poslal v prvním poločase do vedení Lewandowski, který se střelecky nemýlil ani po změně stran. Stejný počet branek ale zaznamenal v domácím žlutočerném dresu Reus a rozhodující branku pak vstřelil střídající Alcácer. Bavorský velkoklub tak ztrácí na čelo už sedm bodů, na druhý Mönchengladbach tři body.

„Musím tento zápas označit za bláznivý. V prvním poločase byl Bayern strašně silný. Jasně nás ovládali a drželi v totálním sevření. My jsme si na míč téměř nesáhli, ale věděl jsem, že nemohou takové tempo držet celý zápas. Po druhé brance Reuse jsme na tom byli psychicky lépe my a třetí branka mě jen utvrdila v tom, že jdeme správnou cestou,“ dodal Favre.