Páník: Baroš měl čas si doléčit všechny bolístky. V derby všem ukáže, proč miluje fotbal

Slezské derby klepe na dveře a Baník Ostrava je rád, že proti Opavě bude moci nasadit do pole útočníka Milana Baroše. Zkušený ostrostřelec musel pět zápasů sledovat své spoluhráče z tribuny, ale nyní se vrací v důležitém utkání, které bude mít náboj na hrací ploše, ale možná i v ochozech. Kouč Bohumul Páník věří, že může být rozdílovým elementem.

Páník: Baroš měl čas si doléčit všechny bolístky. V derby všem ukáže, proč miluje fotbal

Baroš za svůj zkrat proti Slavii zaplatil krutou daň a musel si pět utkání počkat, než zase naskočí do zápasového rytmu. Ostravská legenda se ale vrací do vyhecovaného derby, ve kterém nejde jen o body, ale o vítězství nad velkým rivalem.

„Baroš měl čas na individuální doléčení všech bolístek, ale hodně trénoval i s námi. Nebylo to tak, že by byl třeba týden jenom sám. Když jsme ho neviděli dva dny v týdnu, tak to bylo moc. Soužití tady bylo pořád, vůbec neodjížděl do Prahy,“ poukazoval Páník před ostře sledovaným derby na fakt, že Baroš už se nemůže dočkat, až vyběhne na trávníky.

„Bylo pro něj nemilé, když pět zápasů stál a jen se díval. Určitě nám chtěl moc pomoci. On je člověkem, který fotbal vždycky miloval. Dovede se mu oddat a já věřím, že nám to zase ukáže. Vždy, když ho máme k dispozici, tak to má nějaké grády navíc. Nerad prohrává a pro vítězství udělá všechno,“ chválil kouč Baníku svou největší hvězdu týmu.

„V uplynulých zápasech nám trochu chyběla jeho dravost, agresivita a sportovní hecování. A v neposlední řadě nám chyběly taky jeho góly. Derby je pro fanoušky hodně, proto uděláme všechno pro to, abychom odjížděli z Opavy jako vítězové,“ dodal Páník.