Svědík na nové adrese: V Jihlavě jsem dokončil misi vítěznou tečkou a teď mě čeká těžká práce tady

Svědík na nové adrese: V Jihlavě jsem dokončil misi vítěznou tečkou a teď mě čeká těžká práce tady

Martin Svědík v pátek splnil svůj závěrečný úkol na Vysočině, když s Jihlavou ve druhé lize porazil Ústí nad Labem 4:1. Již o den později byl v novinářském středisku v Uherském Hradišti představen jako nový kouč Slovácka. V neděli již svůj nový tým povede v prvním tréninku.

Slovácko hledalo nového kouče delší dobu a chvíli se hovořilo také o tom, že by se mohl vrátit Habanec. Nakonec však přichází Svědík, který v Jihlavě odváděl skvělou práci. Jak samotný trenér sám připustil, nerad opouštěl Jihlavu, ale možnost vést prvoligový celek nakonec zvítězila.

„Rozhodli jsme se pro Martina Svědíka, který byl jmenován hlavním trenérem A-týmu. Dohodli jsme se, že poskládáme realizační tým podle jeho přání. Ještě máme v plánu obsadit pozici kondičního trenéra, kde jednáme s Miroslavem Mikšíčkem,“ prohlásil před novináři ředitel klubu Petr Pojezdný.

Na jeho slova navázal i nový lodivod Slovácka, který si sebou přivedl i asistenty. „Rád pracuji s lidmi, kterým věřím, se kterými jsem pracoval a kteří jsou zvyklí na mou práci a nároky. Tito kluci na to zvyklí jsou, protože se mnou rok byli v Jihlavě. Já jsem si k nim vybral Honzu Palinka, kterého znám z působení v Baníku a se kterým jsem byl spoluhráčem,“ vysvětlil Svědík změny v realizačním týmu, se kterými se vydá na záchranářskou misi svého nového týmu.

„Nabídka Slovácka mě velice potěšila. V Jihlavě jsem dokončil misi s vítěznou tečkou a teď už se mohu plně soustředit na práci na Slovácku, abychom vylepšili situaci, ve které jsme,“ dodal Svědík, který po reprezentační přestávce odcestuje s týmem na ligové utkání s Baníkem Ostrava.