Po vítězném zápase bych se cítil lépe, přiznal po ztrátě navrátilec v sestavě Kovařík

Po více jak měsíci se vrátil do sestavy Plzně třicetiletý záložník Jan Kovařík. Po závěrečném hvizdu však nebyl spokojený, neboť jeho tým vyválčil před domácím publikem pouhý bod v duelu s Příbramí. Západočeský mistr tak po ostudné prohře v Lize mistrů, kterou mu uštědřil Real Madrid, podruhé v řadě klopýtl.

Svůj návrat po zranění si představoval zcela jinak. V patnáctém ligovém kole byl jeho tým jasným favoritem, přesto již v devatenácté minutě prohrával po brance Fantiše. Jak sám Kovařík přiznal, byl pro něj návrat těžký a cítil to na sobě i po konci utkání, které nakonec skončilo smírně 1:1.

„Mám hrozně těžké nohy. Nastoupil jsem po dlouhé době. Myslím si, že by se mi lépe odpočívalo po vítězném zápase. Škoda, že jsme to nedotáhli. Měli jsme více ze hry, Příbram dala z ojedinělé šance gól a nám ten jeden k obratu nestačil,“ smutnil po bodové ztrátě, která dala možnost Slavii odskočit v tabulce.

Plzeň soupeře tlačila, ale víc jak jednu branku nedala. Vyrovnat se podařilo ještě v prvním poločase Petrželovi, ale další trefu již západočeský klub nepřidal. „Chyběl nám větší důraz, větší klid v koncovce, předvídavost ve vápně… bylo tam hodně odražených balonů, neměli jsme štěstí, a když už ano, tak jsme toho nevyužili,“ poukazoval na hlavní problém, proč jeho tým nedokázal uspět.

Příbram se soustředila na pečlivou defenzivu a Plzeň na ni nemohla nalézt recept. Týmu chyběl i zraněný kanonýr Krmenčík, který jindy hasil požáry. „Není jednoduché dobývat takový obranný val, ale my se spíše musíme soustředit na svoji hru a dávat góly. Bohužel jsme dali jen jeden," uzavřel Kovařík na webu plzeňského klubu.