Vrba: Rozhodla naše marnost ve vápně. Když čtyři velké šance nedáme, není pak co řešit

Vrba: Rozhodla naše marnost ve vápně. Když čtyři velké šance nedáme, není pak co řešit

Ještě se nestačili ani oklepat po výprasku od Realu a už doma ztráceli znovu. Od Příbrami sice pět branek nedostali, ale stačila jedna, aby to dalo jen na remízu, kterou obstaral nakonec Petržela. V sestavě se neobjevil vykartovaný Limberský a zraněný Kopic, naopak mohl Vrba počítat s Kovaříkem a Ekpaiem. Po zápase byl ale rozmrzelý z výsledku i produktivity jeho týmu, který po absenci Krmenčíka zapomněl dávat branky.

Zraněný Krmenčík bude chybět do konce sezóny a Plzeň se začíná trápit v koncovce. To může být klíčový faktor v boji o titul, přestože máme za sebou teprve patnáct kol. Ztráta s Příbramí však Viktoriány mrzela, což bylo poznat na vyjádření Vrby na tiskové konferenci bezprostředně po zápase.

„Samozřejmě byla chyba, že jsme dostali první gól, což podle mě hodně ovlivnilo utkání. Měli jsme ve velkém vápně několik situací, kdy jsme druhou branku dát měli. Jestliže tam ze tří-čtyř šancí, kdy zakončujeme z malého vápna, nedáme gól, tak je to samozřejmě špatně,“ poukazoval na bídnou produktivitu svého týmu.

Čtyřiapadesátiletého kouče také mrzelo, že si jeho svěřenci nevytvořili větší tlak jako třeba v jiných zápasech. „Měli jsme víc dominovat, tvořit hru a určitě jsme si měli udělat výraznější převahu, ale to se nestalo. Přesto si myslím, že rozhodlo velké vápno, kde jsme byli málo důrazní a nepřidali jsme k první brance druhou,“ dodal Vrba, který bude po reprezentační přestávce připravovat svůj tým na další ligový duel, tentokrát proti Liberci.