Nevyužitý Matoušek? V tomhle širokém kádru je někdy těžké se znovu chytit, říká Trpišovský

Slávisté dokázali otočit výsledek se Zlínem a udrželi se tak na čele tabulky, s tím, že jsou jasně nejofenzivnějším týmem celého prvoligového peletonu. Reprezentační přestávku ovšem vítají všemi deseti. Důvod?

Nevyužitý Matoušek? V tomhle širokém kádru je někdy těžké se znovu chytit, říká Trpišovský

"Oficiálně máme zraněných deset hráčů, ale stoprocentně fit nejsou ani čtyři nebo pět dalších, kteří normálně nastupují. Je to jeden z našich úkolů, abychom některé z nich uzdravili," přednesl po povinných třech domácích bodech hlavní kouč vršovického "S" Jindřich Trpišovský.

Účastník Evropské ligy ale půjde do akce i v mezinárodní přestávce. "Tím dalším úkolem je samozřejmě v pátek postoupit v poháru, v pondělí má celý tým volno, ale od úterka normálně trénujeme a připravujeme se na Chrudim," ubezpečil fanoušky někdejší stratég Žižkova či Liberce.

Právě MOL Cup by mohl být příležitostí pro dvacetilou naději Jana Matouška, který se od vystoupení v Kodani do hry moc nedostává. A vystoupení v Baťově městě nebylo výjimkou. "Maty hrál v Kodani dobře, dal gól, ale pak se mu úplně nepodařil zápas s Duklou a v tomhle širokém kádru je někdy těžké se znovu chytit. Máme uzdraveného Škodu, na lavičce byl i Mešanovič. Olayinka, byť v těch třech zápasech, do nichž nastoupil, nedal gól, vždy patřil k nejlepším hráčům. Je neustále v pohybu, neunavitelný. U útočníků samozřejmě záleží i na typologii soupeře, Zlín hraje hodně nízko a na tři stopery, takže by dost možná Matoušek ani nemohl uplatnit své přednosti, neměl by si kam naběhnout," vysvětloval své záměry šéf Hušbauera, Stocha, Deliho a spol.

Ačkoliv si Slavia vzala Matouška z Příbrami předčasně, v kuloárech se začíná mluvit i o jarním hostování na jiné adrese. Co je na tom pravdy? "Svojí šanci dostane. Chceme ho vyzkoušet i na tom postu, který hrál v Příbrami a v reprezentaci. Předpokládám, že v zimě tady s námi stoprocentně bude, navíc věřím, že díky svému talentu, rychlosti a pohybovým schopnostem se prosadí ještě v průběhu podzimu. Co bude dál, se uvidí, stát se může cokoli," uzavřel Trpišovský.