Nejlepší jedenáctka sezony MLS? S Rooneym, ale bez Dočkala

Wayne Rooney se dokázal dostat do nejlepší jedenáctky sezony MLS. To vše i přesto, že za Atlantikem působí pouze od letošního léta a řada hráčů měla od březnového startu pořádný náskok.

Nejlepší jedenáctka sezony MLS? S Rooneym, ale bez Dočkala

Čerstvě třiatřicetiletý anglický útočník s minulostí v Evertonu a Manchesteru United se nakonec zastavil na 12 gólech ve dvaceti startech. Ačkoliv své DC po příchodu nezpochybnitelně probudil a dlouho neprohráli, na žádný velký výsledek to v rámci celého ročníku nestačilo.

V ofenzivní řadě byli do elitní sestavy vybráni také dva nejlepší muži střelecké tabulky - Zlatan Ibrahimovič a Josef Martínez, který dal za Atlantu 31 branek a stal se novým rekordmanem.

A co další borci? Zbylých osm míst v nejlepší sestavě obsadili brankář Columbusu Zack Steffen, obránci New Yorku Red Bulls Kemar Lawarence a Aaron Long, zadák Seattlu Chad Marshall a záložníci Carlos Vela z Los Angeles FC, Ignacio Piatti z Montrealu Impact, Miguel Almirón z Atlanty a Luciano Acosta z DC United.

Na Bořka Dočkala z Philadelphie, který byl nejlepší mezi asistenty, se nedostalo, stejně jako na čtyřiadvacetiletého slovenského reprezentanta Alberta Rusnáka, který byl vidět v barvách Realu Salt Lake City, za který se v základní části střelecky prosadil jedenáctkrát.

V MLS mimcohdeom probíhá již semifinále. Mezi nejlepšími čtyřmi kluby jsou Atlanta United, New York Red Bulls, Portland Timbers a Sporting KC.