Barcelona se vzpamatovává z šoku. Horší obranu než Valverdeho družina má v LaLize jen 5 klubů!

Barcelona se vzpamatovává z šoku. Horší obranu než Valverdeho družina má v LaLize jen 5 klubů!
OBSAHUJE OHLASY

Barcelonská tvrz Camp Nou byla v LaLize pokořena po více než dvou letech. Po senzačním výsledku 3:4 se o to postaral podceňovaný Betis Sevilla, který má přitom negativní skóre 12:15 a v tabulce mu patří až dvanáctá pozice.

Slavní Blaugranas si před vlastním publikem připsali první neúspěch po 42 zápasech bez prohry. Naposledy se povededlo dotyčnou katalánskou půdu vyloupit v září 2016 Deportivu Alavés.

Čtyři branky doma navíc Barca inkasovala po dlouhých patnácti letech. Naposledy se o to v dubnu 2003 postaralo Deportivo La Coruňa.

A aktuálními lídrovi Primera División příliš nefunguje ani defenzíva - 18 inkasovaných branek z dvanácti duelů se zdá být moc. Tím spíš, že lépe jsou na tom Sevilla, Atlético, Alavés, Espanyol, Real, Valladolid, Girona, San Sebastian, Getafe, Betis, Villarreal, Valencia, Bilbao i osmnácté Leganés!

A co víc - inkasovat v deseti ligových duelech v řadě se Barceloně nestalo už více než dvacet let (naposledy na podzim roku 1998, kdy vedl mužstvo Louis van Gaal).

"Tento zápas si dám do rámečku. Zvítězit tady a dát čtyři góly, to je něco, co si budu pamatovat navždy. Kdo má rád fotbal a zajímá ho víc než výsledek, tomu se tento duel musel líbit," zářil stratég mužstva z Andalusie Quque Setién, jehož klub zabodoval v Barceloně poprvé od května 2007.

Ten pak pokračoval, že ho v jeho trenérské filozofii inspiroval jak Johan Cruyff, tak šachy: Právě v nich už se dříve utkal například s Garry Kasparovem. "Šach mě naučil trpělivosti, schopnosti analyzovat situaci a kontrolovat emoce. A taktéž schopnost předvídat," zakončil šéf Betisu.