Kanonýr Bakambu v čínské lize obstál, Tvrdíkova Slavia by ho ráda vrátila zpět do Evropy

Vzhledem k rozsáhlé slávistické marodce, která se během podzimu hojně dotkla také ofenzivní řady, se ve vršovickém Edenu hodně řeší také možné zimní posílení.

Kanonýr Bakambu v čínské lize obstál, Tvrdíkova Slavia by ho ráda vrátila zpět do Evropy

Podle informací Nového deníku momentálně šéf sešívaného představenstava Jaroslav Tvrdík sní o hostování nejdražšího afrického fotbalisty současnosti, jímž je sedmadvacetiletý kanonýr Cédric Bakambu.

Ten se stěhoval do Asie na začátku letošního roku za desítky milionů eur z Villarrealu, za který dal během dvou a půl let v LaLize 32 branek. Předtím působil také v tureckém Bursasporu a francouzském Sochaux.

Reprezentant Konga momentálně válí v čínské nejvyšší soutěži v barvách Pekingu Guoan, za který nasázel ve třiadvaceti vystoupeních 19 branek a po Wu Leiovi, Ighalovi a Zahavim se stal čtvrtým nejlepším střelcem soutěže, když za sebou nechal i známé borce jako Acheampong, Tardelli, Pellé, Pato, Paulinho, Hulk, Oscar či Lavezzi.

První čínská liga CSL skončila 11. listopadu, s tím, že mistrem se stal Šanghaj SIP a Bakambuův klub obsadil konečné čtvrté místo.

Číňany vlastněný momentální lídr Fortuna:ligy, kterého možnost vrátit africkou hvězdu na Starý kontinent zajímá, má na ofenzivní části soupisky Tecla, Mešanoviče, Škodu a Olayinku, s tím, že v útoku může nastupovat také Matoušek.