Kanonýr Bakambu v čínské lize obstál, Tvrdíkova Slavia by ho ráda vrátila zpět do Evropy

Kanonýr Bakambu v čínské lize obstál, Tvrdíkova Slavia by ho ráda vrátila zpět do Evropy

Vzhledem k rozsáhlé slávistické marodce, která se během podzimu hojně dotkla také ofenzivní řady, se ve vršovickém Edenu hodně řeší také možné zimní posílení.

Podle informací Nového deníku momentálně šéf sešívaného představenstava Jaroslav Tvrdík sní o hostování nejdražšího afrického fotbalisty současnosti, jímž je sedmadvacetiletý kanonýr Cédric Bakambu.

Ten se stěhoval do Asie na začátku letošního roku za desítky milionů eur z Villarrealu, za který dal během dvou a půl let v LaLize 32 branek. Předtím působil také v tureckém Bursasporu a francouzském Sochaux.

Reprezentant Konga momentálně válí v čínské nejvyšší soutěži v barvách Pekingu Guoan, za který nasázel ve třiadvaceti vystoupeních 19 branek a po Wu Leiovi, Ighalovi a Zahavim se stal čtvrtým nejlepším střelcem soutěže, když za sebou nechal i známé borce jako Acheampong, Tardelli, Pellé, Pato, Paulinho, Hulk, Oscar či Lavezzi.

První čínská liga CSL skončila 11. listopadu, s tím, že mistrem se stal Šanghaj SIP a Bakambuův klub obsadil konečné čtvrté místo.

Číňany vlastněný momentální lídr Fortuna:ligy, kterého možnost vrátit africkou hvězdu na Starý kontinent zajímá, má na ofenzivní části soupisky Tecla, Mešanoviče, Škodu a Olayinku, s tím, že v útoku může nastupovat také Matoušek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.