Nejlepší střelec druhé ligy Ledecký je na jihu spokojený: Nerad bych teď odcházel

Nejlepším střelcem soudobé druhé ligy je pětadvacetiletý budějovický útočník David Ledecký, který je na deseti brankách ze třinácti startů. Vzhledem k tomu, že jeho Dynamo vládne celé soutěži, panuje u bývalého borce Odry Opole, Górniku Zabrze či Znojma velká spokojenost... 

Nejlepší střelec druhé ligy Ledecký je na jihu spokojený: Nerad bych teď odcházel

"Hrajeme nahoře a padá mi to tam, takže z tohoto hlediska je to zatím super. Hraji pravidelně, předvádíme dobrý fotbal. Já i moje rodina se tady cítíme dobře, takže při zápasech mám čistou hlavu a jde to tak nějak samo. Naučili jsme se hrát výborně dozadu a směrem dopředu máme skvělé hráče, díky kterým se dokážeme prosadit. Celkově máme na všech postech nadstandardní kvalitu a snad budeme nadále pokračovat v tom, co zatím předvádíme, a na konci sezóny to bude stačit," uvedl v interview pro fnliga.cz svěřenec kouče Horejše.

Protože předváděl nadprůměrné výkony i v říjnu a doložil to také produktivitou, neunikla mu cena pro Hráče měsíce. "Pro mě je to poprvé, ale podle mě by ji měl dostat někdo jiný. Góly jsem dával, ale herně tam mám ještě dost nedostatků. I v týmu by se našli jiní hráči, kteří by si to zasloužili víc než já," překvapil kolega Táborského, Javorka, Kladrubského, Grajciara a spol.

Nezvýšil se zájem jiných mužstev o jeho služby? Například z první ligy? "Vůbec nad tím nepřemýšlím, soustředím se na poslední dva zápasy. Navíc jsem tady spokojený a nerad bych teď odcházel. Momentálně je to cílem postup s Budějovicemi. Samozřejmě bych chtěl hrát ligu a dávat góly, ale momentálně jsem tady od toho, abych pomohl týmu mezi elitu. Dál se uvidí," citoval web fnliga.cz slova Ledeckého.

Poslední soutěžní zápas ho čeká v neděli 25. listopadu na domácím Střeleckém ostrově proti tápající Viktorii Žižkov, která je po patnácti kolech poslední. Proti pražskému outsiderovi se tak očekává, že by se mohl vzdálit svým nejbližším střeleckým pronásledovatelům, jimiž jsou Magera či Hadaščok.