V Dortmundu ještě Darida tlačil čas, pak už ne: Byl jsem překvapený, jak skvěle jsem se cítil

Vladimíru Daridovi z Herthy Berlín, který se v pondělí po delší době připojil k českému národnímu mužstvu, se herní přestávka kvůli kolenu protáhla na čtyři měsíce.

V Dortmundu ještě Darida tlačil čas, pak už ne: Byl jsem překvapený, jak skvěle jsem se cítil

"Manželka mě moc pomohla. Ale i ona po čase pochopila, že se mě nemůže pořád ptát, co koleno. Doma jsme se o tom postupem času vůbec nebavili," vrátil se k rekonvalescenci běhavý fotbalista.

Na trávník se vrátil koncem října a odehrál druhý poločas proti Borussii Dortmund. Když jeho berlínský zaměstnavatel vyzval před pár dny Düsseldorf, bývalý záložník Plzně či Freiburgu už u toho byl kompletních devadesát minut...

"V Dortmundu jsem po patnácti minutách koukal na tabuli a tlačil čas. Tempo se mi zdálo strašně vysoké. Po poháru s Darmstadtem a nyní po Düsseldorfu jsem byl ale překvapený, jak skvěle jsem se cítil," líčil své dojmy osmadvacetiletý rodák ze Sokolova, jehož slova přinesl server sport.cz.

A co nová repre s Jaroslavem Šilhavým, pod jehož vedením ještě nenastoupil? "Zápasy jsem bedlivě sledoval. Co jsem měl zprávy od kluků, pochvalovali si moc atmosféru v mužstvu. Vypadá, že přišel nový impulz, doufám, že to tak bude pokračovat dál," uzavřel na stránkách sport.cz kolega Ibiševiče, Kaloua, Pekaríka a spol., jenž už v této bundesligové sezoně stihl odehrát 134 minut a další hodinku přidal za berlínskou rezervu.