Krejčí: Od trenéra Inzaghiho cítím důvěru a je jenom na mně, jestli svou šanci využiju

Nositel jedenáctky Ladislav Krejčí se vrátil do českého národního mužstva po velmi dlouhé pauze. Mohlo za to jeho slabší vytížení v domovské Boloni, jejíž součástí je od roku 2016.

Krejčí: Od trenéra Inzaghiho cítím důvěru a je jenom na mně, jestli svou šanci využiju

"Jedno je jasné: když nehrajete v klubu, nemůžete být v nároďáku. Já jsem za celou minulou sezonu v Boloni nastoupil jen dvakrát od začátku, takže jsem absolutně chápal, že mě pozvánky míjely," uvedl na stránkách idnes.cz odchovanec Sparty.

Byla konkurence opravdu lepší? "Kluci lepší byli, to je fakt. Já se našeho trenéra chodil ptát, v čem je problém, jestli třeba špatně trénuju nebo co mám udělat pro to, abych šancí dostal víc. Říkal mi, že trénuju dobře, ale v té velké konkurenci prostě musím vydržet a na svou šanci si počkat. Tím jsem se řídil, trénoval jsem, stejně v dané chvíli nic jiného dělat nemůžete," pokračoval rychlonohý křídelník, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Zklamání se mu nerozdýchávalo lehce. "Když od pondělí najedete na nějaký cyklus, trénujete, makáte, dřete a v pátek dostanete za uši, protože v sestavě na víkend zase chybíte, jste potom trochu zlomený. Pomáhalo mi, když jsem přišel domů a tam byla manželka, nebo jsem si napsal s kamarády, kteří mě podpořili. Pamatuju si, když jsem do Itálie přestoupil. Všechno vycházelo, pravidelně jsem nastupoval, což jsem vnímal jako něco zcela běžného a normálního, byl jsem na to přece zvyklý ze Sparty. Jenže druhá sezona mě posadila na zadek, zjistil jsem, že si každý musí svého místa v sestavě vážit, bojovat o něj, držet se ho zuby nehty, aby někdo nepřišel a nevyšoupl vás. Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem byl celou tu dobu, kdy jsem nehrál, nastavený jenom pozitivně. Na druhou stranu, Boloňa je skvělé místo, krásné město, což vám spoustu věcí usnadní. Přijdete z tréninku, vypnete, popovídáte se známými. Kdybych byl někde v zimě, pořád pršelo a já seděl doma, asi bych se tím užíral víc. Ale tady se vždycky našel někdo, kdo mě podpořil: makej, vydrž, jsi v Serii A a z té se přece bez boje neutíká," doplnil idnes.cz citovaný Krejčí.

A co možné myšlenky na odchod a změnu dresu, byť třeba jen na hostování? "Samozřejmě tam byly i momenty, kdy jsem nad tím přemýšlel. Ale pak zase přijdete na trénink, hrajete nějaké modelové utkání a zjistíte, že na to máte. Navíc Boloňa opakovala, že se mnou počítá a žádný přestup řešit nechce. Řekl jsem si: dobře, možná se trenérovi nelíbím, ale vedení se mnou počítá, věří mi. Myslím si, že ztratit pozici můžete kdykoli i v Česku, ale v cizině je velký rozdíl v tom, že na další šanci čekáte dlouho, pak ji dostanete na jeden zápas a v něm to musí vyjít. Když ne, čekáte kolikrát ještě déle. Člověk si pak začne mnohem víc vážit toho, že nastupuje v základu. Nebo toho, že může být zase v reprezentaci. Od nového kouče Filippa Inzaghiho cítím důvěru a je jenom na mně, jestli svou šanci využiju. Před sezonou jsem s ním seděl a chtěl jsem vědět, jestli budu mít šanci se prosadit, nebo bude preferovat jiné hráče. Je mi šestadvacet a chci nastupovat, ne trávit další rok jako náhradník," zakončil na webu idnes.cz Krejčí, který má už v Serii A v listopadu odehráno více minut, než za celou minulou sezonu 2017/2018.