Svědíka láká pozvednout Slovácko: Porazit budeme chtít i Baník či Spartu

Svědíka láká pozvednout Slovácko: Porazit budeme chtít i Baník či Spartu
OBSAHUJE VIDEO

Dnes již exjihlavský stratég Martin Svědík, který vyměnil boj o druholigovou špičku za bitvu o prvoligovou záchranu, podepsal v Uherském Hradišti smlouvu na tři a půl roku.

"Nebylo to snadné. Ale já považuju nabídku z první ligy za ocenění mojí práce. Oslovila mě jak po sportovní stránce, tak i z hlediska zázemí, jaké hradišťský klub má. Láká mě pozvednout Slovácko minimálně tak, jak se mi to na jaře povedlo v Jihlavě, přestože nám poslední zápas nakonec nevyšel a sestoupili jsme," pronesl na webu sport.cz někdejší stratég Mladé Boleslavi, Pardubic či Baníku Ostrava.

Z Vysočiny si přivedl do Slovácka jak trenéra brankářů Přibyla, tak asistenta Šmardu. "Rád pracuju s lidmi, jimž věřím a kteří znají moje požadavky a nároky. Je to pro mě důležité. Aby ale byla zachována kontinuita s původním realizačním týmem, zůstává jako druhý asistent Honza Palinek, s nímž jsme byli kdysi spoluhráči v Baníku," připomněl na stránkách sport.cz Svědík.

To, že ho čeká na nové adrese spousta práce, si plně uvědomuje. "Já mám fotbal hrozně rád a těší mě, že mohu být za práci u něj i placený. Beru to jako výzvu. Udělám maximum, abychom co nejdřív poskočili v tabulce ze současné čtrnácté příčky výš," doplnil Svědík, který se v Hradišti zatím jen ubytoval a stěhování teprve bude následovat.

A co nejbližší program? Nejprve domácí pohár v Liberci a pak ligové souboje s Baníkem a Spartou, což nebude procházka růžovým sadem. "V repre pauze budu mít víc času poznat charakter hráčů nejen na trénincích, ale i v ostrém duelu. To však neznamená, že hodlám v Liberci nějak experimentovat. Chceme mu pochopitelně oplatit poslední těsnou porážku a postoupit. Sestava zřejmě dozná jen drobných korektur, na nějaké razantní změny není teď čas. A los? To je dané, takže to neřeším. Proti silným soupeřům se nám může hrát třeba i lépe. V zápasech s papírově slabšími mužstvy mohla hráčům svazovat nohy nutnost bodovat. Porazit ale budeme chtít i Baník či Spartu. Každý bodík pro nás bude mimořádně důležitý," uzavřel na sport.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník, který nyní šéfuje hráčům jako Michal Kadlec, Jakub Petr, Lukáš Sadílek či Tomáš Zajíc.