Kuka o standardkách Slavie: Pokud jsou na hřišti Deli, Ngadeu, Souček a Škoda, prakticky se nedají bránit

Kuka o standardkách Slavie:  Pokud jsou na hřišti Deli, Ngadeu, Souček a Škoda, prakticky se nedají bránit

Kovaný slávista Pavel Kuka je samozřejmě se současným umístěním sešívaného celku z vršovického Edenu spokojen. Svěřenci Jindřicha Trpišovského vládnou po polovině základní části o dva body před Plzní a o sedm bodů před Spartou.

Podle jeho slov je našlápnuto na titul. "V konkurenci ostatních týmů splnila svoji pozici a zaslouženě vede tabulku. Na hře Slavie mi nejvíce imponuje její dominance. Je jasně vidět rozdíl mezi soupeřem a týmem Jindřicha Trpišovského. I když mají hodně zraněných a potýkají se s problémy, kvalita kádru je dostatečná. Proto Slavia dovede účinně reagovat na množství absencí," pronesl na stránkách Deníku Sport padesátiletý internacionál.

Přidal i nejsilnější stránky. "Už před půl rokem jsem tvrdil, že hráči Ngadeu a Deli jsou pro Slavii nepostradatelní. Na úrovni české ligy tito fotbalisté dominují včetně vynikajícího Součka. Dalším plusem Slavie jsou produktivní záložníci, kteří do jisté míry suplují zraněné útočníky. Spolehnutí je na Stocha. Obrovskou výhodou mužstva jsou i standardní situace. Pokud jsou na hřišti Deli, Ngadeu, Souček a Škoda, prakticky se nedají bránit," výpichl silnou stránku slavného "S" bývalý útočník Kaiserslauternu, Norimberku či Stuttgartu.

To, zda hraje lídr Fortuna:ligy i nejpohlednější fotbal, je otázka, nicméně Kuka souhlasí i s tímto tvrzením. "Občas to drhne, odehrála i zápasy, kdy mají fanoušci představu o fotbale lepší, ale utkání se vždy hodnotí podle výsledku a postavení v tabulce. Je paradoxní, že třeba v pohárových utkáních s Bordeaux nebo v Petrohradě vypadala Slavia ještě líp než v lize. Těžké zápasy je dostávají na vyšší úroveň a česká liga je pro ně pak jednodušší," doplnil na serveru isport.blesk.cz muž se sedmaosmdesáti mezinárodními vystoupeními a 29 trefami.

A co titul a závody nejsilnější trojice? "Takové mužstvo jako Sparta nelze odepisovat. Přesto si myslím, že jde hlavně o to, zda vydrží Slavia s Plzní. Liga se bude rozhodovat až v samém konci, ale když srovnám kádry všech mužstev, vychází mi Slavia. V dlouhodobém programu ovšem může hrát nezanedbatelnou roli, že Sparta nehraje poháry. V tomto má pozici jednodušší. Pokud Slavia bude hrát Evropskou ligu i na jaře, bude hodně záležet na fyzické připravenosti a zdravotním stavu," uzavřela ve Sportu jedna z výrazných osobností slávistické minulosti.