Lídra karvinské obrany Panáka vábí do svých řad Baník i Sparta

Lídra karvinské obrany Panáka vábí do svých řad Baník i Sparta

Karviná ukrývá ve svém kádru hned několik hráčů, po nichž touží na jiných adresách. Tato věta se týká například Lukáše Budínského, Tomáše Wágnera nebo Filipa Panáka.

Třiadvacetiletý svěřenec kouče Romana Nádvorníka je univerzál, který může nastupovat jako defenzivní záložník či stoper, nicméně vyloženě zářit začal až po přesunu do defenzivní řady.

Sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk ho dokonce před časem označil za "nejlepšího stopera ligy", což je velmi lichotivá nálepka. "Člověka vždy těší, když je za svou práci chválený. Ale musím zůstat na zemi," říkal v minulém měsíci samotný hráč s 69 prvoligovými starty.

Také proto je o něj zájem. Jak uvedl Deník Sport, nadějný fotbalista by měl mít na stole dvě konkrétní nabídky, ovšem ani jedna není ze Slavie.

Panák zaujal Baník Ostrava a také Spartu Praha, o které se v posledních dnech píše i v souvislosti se zájmem o záložníka Bohemians 1905 Martina Haška. Pokud by tedy Rosický a spol. lovili ve Slezsku, stalo by se tak s úmyslem na posílení do středu obrany.

Celá situace se však zkomplikovala nynějším zraněním hráče, pro něhož už skončila podzimní část. Jak však uvedl jeho agent Václav Svěrkoš, doba léčení by měla trvat pět až šest týdnů, což znamená, že by měl stihnout start zimní přípravy.

To, zda to bude v Karviné, nebo jinde, se zřejmě dozvíme v dohledné době...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.