Vlastník Fulhamu: Ranieri je volba bez rizika, přesně se hodí k tomu, co teď potřebujeme

Nováček Fulham je nyní v Premier League poslední, když devětkrát prohrál, dvakrát remizoval a pouze jednou vyhrál. To vše při skóre 11:31, což jasně demonstruje nejhorší defenzivu v celé soutěži.

Vlastník Fulhamu: Ranieri je volba bez rizika,  přesně se hodí k tomu, co teď potřebujeme

Právě špatné výsledky a sedm soutěžních proher v řadě stály místo padesátiletého srbského manažera Slavišu Jokanoviče, který přitom seděl na lavičce londýnského klubu od prosince 2015.

Bývalého stratéga Partizanu Bělehrad, Levski Sofia, Hérculesu, Watfordu či Maccabi Tel Aviv na Craven Cottage nahradil velezkušený italský kormidelník Claudio Ranieri, jenžý se vrací do Premier League po roce a třičtvrtě, co loni v únoru skonči v Leicesteru City.

"Nestáli jsme o změnu bez toho, aniž bychom měli konkrétní plán. Claudio je volba bez rizika, neboť Premier League zná a přesně se hodí k tomu, co teď Fulham potřebuje," vysvětlil svou volbu americký majitel Fulhamu Shahid Khan.

Sedmašedesátiletý Ranieri, který s Liškami slavil v sezoně 2015/2016 senzační mistrovský titul, byl po svém konci v Nantes už několik měsíců bez práce. Předtím seděl na lavičkách gigantů jako Atlético Madrid, Valencie, Monaco, AS Řím, Juventus, Chelsea nebo Inter Milán, s tím, že na mezinárodní úrovni vedl krátce také národní mužstvo Řecka.

Na nové adrese, kde ho čekají hráči jako Fosu-Mensah, Sessegnon, Schürrle, Mitrovič či Vietto, zažije premiéru v sobotu 24. listopadu proti Southamptonu.