Sparta si na Strahov pozvala průměrný třetiligový celek, ale neskórovala a prohrála

Sparta si na Strahov pozvala průměrný třetiligový celek, ale neskórovala a prohrála

Sparta si okořenila reprezentační přestávkou přípravným duelem proti třetiligovému Benešovu, proti kterému si měla papírově zastřílet. Nakonec se tak však nestalo - účastník ČFL v tréninkovém centru na Strahově proti domácím neinkasoval a odvezl si výhru 1:0.

Hlavní trenér slavného "S" Zdeněk Ščasný dal v utkání šanci jak nejlépe působícím hráčům z juniorského výběru, tak borcům, kteří v poslední době příliš nenastupovali. Mladíky Ondřeje Novotného, Václava Drchala, Christiana Frýdka či Václava Dudla tak doplnili například Heča, Štětina, Wiesner, Vatajelu, Costa, Vukadinovič či Mebrahtu.

První a zároveň poslední gól zápasu padl po čtrnácti minutách hry, kdy se po chybě v domácí rozehrávce prosadil Patrik Švantner. Ačkoliv měl letenský soubor proti aktuálně jedenáctému celku třetiligové tabulky se záporným skóre 23:28 převahu a více šancí, k ničemu to nevedlo.

Před výměnou stran Sparta třikrát vystřídala a Štětinu, Vatajelua a Dudla nahradili Plavšič, Flak a Plechatý. Ani to však i přes Costovu hlavičku do břevna nezměnilo skóre a i přesto, že už se hosté ke svatyni Milana Heči téměř nepřiblížili, ze Strahova si odvezli velmi cenný výsledek.

Středeční příprava:

Sparta - Benešov 0:1 (0:1)

Branka: 14,. Švantner.

Sestava Sparty: Heča – Wiesner, Štetina (46. Plechatý), Costa – Vukadinović, Novotný (62. Drchal), Ch. Frýdek (84. Hapal), Chervak (62. Šimáček), Dudl (46. Flak), Vatajeulu (46. Plavšić) – Mebrahtu.