Kadeřábek o Spartě: Tato sezona určitě je a bude lepší, než ta minulá. Věřím, že se klub obrací k lepším zítřkům

Kadeřábek o Spartě: Tato sezona určitě je a bude lepší, než ta minulá. Věřím, že se klub obrací k lepším zítřkům

Obránce bundesligového Hoffenheimu Pavel Kadeřábek už není součástí Sparty téměř tři a půl roku. Svého bývalého zaměstnavatele, který ho pro vrcholový fotbal vychoval, ovšem velmi pečlivě sleduje i nadále...

"Sleduju skoro každý zápas, samozřejmě někdy se vaše zápasy kryjí s našimi, tak to bylo třeba teď v Karviné. Ale když mám možnost, tak si zápas zapnu a fandím," prozradil na stránkách sparta.cz stabilní český reprezentant.

Vzpomínek na staré časy má ostatně pořád plno. "Nejsilnější pozitivní je určitě titul, to byla nepopsatelná sezóna. Byla to úžasná jízda a skvělá parta. Vzpomínám na gól ve finále poháru, to je taky hodně pozitivní. Negativní vzpomínku mám na zápas v Lyonu, kde jsem ukopl praporek. Shodou okolností jsme tam teď v týdnu hráli Ligu mistrů a já dal gól, tak mi Láďa Krejčí hned volal a ten praporek mi připomínal," uvedl fotbalista, jenž na Letné vyrůstal nejen po boku Krejčího, ale i Brabce či Skaláka.

Jak jako fanoušek na dálku prožívá současný ročník 2018/2019, ve kterém je zatím slavné "S" na průběžné třetí pozici? "Tahle sezóna určitě je a bude lepší, než ta minulá. Znatelný rozdíl je ve výkonu i ve výsledcích. Minulá sezóna se nepovedla, ale rozhodně jsem nebyl jeden z těch, kdo na to nadával a říkal, že je všechno špatně. Vím, jak to ve fotbale chodí, jednou to jde a za týden vám všichni nadávají. Věřím, že Sparta se obrací k lepším zítřkům," pokračoval svěřenec mladého kouče Juliana Nagelsmanna, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

A co možný budoucí návrat do Generali arény a rudého dresu? "Teď v brzké době to určitě nebude, ale jednou se do Sparty rozhodně chci vrátit, když o mě bude mít klub zájem," zakončil respektovaný krajní obránce.