Je divné, že teď Barák v Udine nehraje, říká Zeman

Vzdělávací úsek FAČR si tento týden pozval na školení trenérů Zdeňka Zemana, který žije celý profesní život na Apeninském poloostrově. Přehled o českém fotbale si však z části uchovává...

Je divné, že teď Barák v Udine nehraje, říká Zeman

"Dívám se na něj skrz výsledky. V poslední době jsem neviděl zápasy žádných českých klubů, ani reprezentace, takže víc nemůžu hodnotit. Výsledky každopádně nejsou moc dobré. Doufám, že se to zlepší," pronesl na webu iSport.cz bývalý stratég římských celků AS a Lazia, jenž byl vždy propagátorem ofenzivního systému 4-3-3.

Jak vidí výkony českých krajánků v Serii A? Momentálně jsou na soupiskách například Patrik Schick, Ladislav Krejčí, Stefan Simič či Antonín Barák. "Nejsou špatní. První sezonu v Itálii si počínali dobře. Schick by měl hrát středního útočníka, ale zatím víc hraje Džeko, protože víc vyhovuje trenérovi. Ale když Schick nastoupí, hraje dobře. Je divné, že teď Barák v Udine nehraje a Krejčí si tím prošel v Boloni, protože většinou je to tak, že když hráč přijde do Itálie, tak hned nehraje dobře. Italská liga má totiž specifika. I Maradona nebo Platini si na ně nejdřív museli zvyknout a pak hráli dobře," pokračoval na stránkách v Deníku Sport velezkušený kormidelník, který prošel také Fenerbahce Istanbul, Neapolí, Crvenou Zvezdou Bělehrad nebo Sionem.

Sám jednasedmdesátiletý odborník je nyní bez angažmá a přiznává, že mu trénování začíná chybět. "Nebaví mě netrénovat. Sleduju v televizi všechny další sporty. Když ne, jedu hrát golf. Nebo si chodím sednout na lavičku v parku, protože sedění na lavičce chybí. Možnosti mám. Ale musím cítit, že to můžu dělat podle mě," doplnil na serveru isport.blesk.cz Zeman, který by se nebránil ani české štaci. Už v minulosti byl ostatně naťukáván Viktorií Plzeň. "Jsem pořád Čech. Uvažoval bych o tom, ale nejdřív bych musel znát podmínky zevnitř. Vědět, jak se to tady dělá. Nemám velký přehled, co se děje v českých klubech," zakončil rodák z Prahy.