Jankulovski: V zimě bychom chtěli přivést dva tři hráče, kteří se budou schopni porvat o základ

Jankulovski: V zimě bychom chtěli přivést dva tři hráče, kteří se budou schopni porvat o základ

Sportovní ředitel ostravského klubu Marek Jankulovski může být po první polovině základní části Fortuna:ligy spokojen a také to dal patřičně najevo...

"Všichni víme, jak dopadla minulá sezona, teď máme po patnácti kolech 27 bodů. Jsme ve čtvrtfinále MOL cupu, postoupili jsme přes Plzeň. To si myslím, že je skvělá realita. Navíc jsme většinu zápasů, samozřejmě ne všechny, odehráli kvalitně. Jistě, některá utkání nám nevyšla, což se bohužel týká obou náročných slezských derby, jiná byla z naší strany naopak nadstandardní. Kdybychom dnes nebyli spokojeni, nebyli bychom soudní. Kdyby nám před sezonou, a zvláště po té předchozí, někdo řekl, že po patnáctém kole budeme mít 27 bodů a budeme pátí, že dovezeme tolik bodů z venku, všichni bychom byli nadšeni. Tím nechci říct, že vše je v naprostém pořádku. Není. V některých zápasech nám chyběla agresivita. A hned se to projevilo. Čím víc bodů máme, tím lépe se na nás soupeř připraví a o to to máme těžší. Ale to celkové hodnocení je v této chvíli pozitivní a nad očekávání," pronesl v interview pro web fcb.cz bývalý český reprezentant.

Dobrá nálada panuje také ohledně diváckých návštěv. V české lize jde o třetí místo. "Jsem nadšený. Když jsem v létě do funkce nastupoval, cítil jsem ze strany fanoušků velké očekávání. A to se projevilo i v jejich zájmu. Je to něco fantastického. Nejenom v zápasech se Spartou nebo Slavií, případně s Plzní, ale i s ostatními týmy máme plný stadion. Spousta fanoušků za námi vyjíždí ven. Je to neskutečná podpora a fanoušci mají na našem současném umístění svou zásluhu," doplnil jednačtyřicetiletý funkcionář.

V pátém Baníku snad aby začali přehodnocovat původní cíl, kterým bylo umístění do desátého místa. "Možná, že fanoušci teď budou chtít slyšet něco jiného, ale já hrál fotbal spoustu let. Vím, jak to chodí a dobře vím, proč jsme na začátku sezony takový cíl stanovili. Tam kde jsme, jsme zaslouženě, to je třeba si říct. Ale ocitáme se teď pod stále větším tlakem. A nebude jednoduché se s tím vyrovnat. Bylo by teď předčasné na našem předsezonním prohlášení cokoliv měnit. Až si vyhodnotíme průběh zimní přípravy, to, jakým způsobem se podařilo kádr posílit, pak můžeme toto téma znovu otevřít," pokračoval stránkami fcb.cz citovaný někdejší obránce Neapole, Udinese či AC Milán, se kterým se mu před jedenácti lety povedlo triumfovat v Lize mistrů.

Během letní pauzy se Baníku povedly posily - Daniel Holzer, Adam Jánoš i Patrizio Stronati obstáli a ukázali kvalitu i charakter. Jankulovski věří, že v tomto trendu budou pokračovat. "Platí, že kádr, se kterým jsme do sezony vstoupili, kvalitní je. Ale cítíme, že by v něm mělo být víc konkurence. Kromě toho nás na jaře poprvé čeká nadstavbová část. A je nutné být na ni dobře připraven. A zatřetí, posilovat bude i konkurence. To musíme reflektovat a nezůstat pokud možno pozadu. Takže určitě budeme chtít posílit. Pokud se to podaří, to zdůrazňuju, chtěli bychom do týmu přivést maximálně dva tři hráče, jejichž kvalita by měla být taková, aby byli schopni poprat se o základní sestavu," avizoval funkcionář, jehož vyjádření si lze přečíst na fcb.cz.