Sigma pronikla do čtvrtfinále zásluhou Falty a Plška, Svědík se poroučel z poháru hned při své premiéře

Sigma pronikla do čtvrtfinále zásluhou Falty a Plška, Svědík se poroučel z poháru hned při své premiéře
OBSAHUJE OHLASY

Český pohár poznal ve čtvrtek další dva čtvrtfinalisty. Mezi osmičku nejlepších klubů dokázala proniknout Sigma Olomouc i Slovan Liberec.

Hanácký soubor vyřadil v osmifnále zlínské Ševce poměrem 2:1. Góly začaly padat až v posledních 15 minutách pohárového duelu. Nejprve se prosadili Šimona Falta a Jakub Plše, jenž udeřil z penalty a za soubor trenéra Michala Bílka už pouze korigoval ve třetí minutě nastavení Alexander Jakubov.

Na lavičce Slovácka zažil premiéru nový trenér Martin Svědík. Výjezd na stadion U Nisy, kde panovala poměrn komorní atmosféra, se však jeho novému celku nepovedl a Slovanu stačil na postup pouhý jeden gól, který zařídil Roman Potočný. Stejným výsledkem mimochodem skončilo i pár dní staré ligové klání obou mužstev.

"Gratuluju mužstvu k postupu, šli jsme za svým cílem a chtěli jsme v MOL Cupu postoupit dále. Trošku nám ten první gól svázal nohy, začali jsme myslet na obranu. Samozřejmě Slovácko bylo kvalitním soupeřem. Dobře kombinovalo a hlavně získávalo odražené míče, které jsme měli získat my. Chtěli jsme vítězství potvrdit ještě druhým gólem, ale to se nám nepodařilo. Myslím, že jsme se začali skoro strachovat o výsledek. Budu se opakovat, ale Slovácko je kvalitní soupeř a patří mu vyšší místo, než má momentálně v tabulce," nechal se slyšet na pozápasové tiskovce kouč Slovanu Zsolt Hornyák, jehož brankář Nguyen opět udržel čisté konto a dál natahuje sérii neprůstřelnosti.

Exjihlavskému stratégovi moc do řeči nebylo. "My jsme byli místy lepší a nenechali Liberec hrát. Velice dobře jsme hráli presink a získali spoustu balonů. Ale to nejhlavnější je rozhodování v šestnáctce. Tam se Liberec choval úplně jinak než my. Na tom musíme hodně zapracovat a být přímočařejší. Je špatné, že dostaneme už ve třetí minutě gól. Když tady v Liberci chceme pomýšlet na úspěch, tak nesmíme inkasovat, protože se pak Liberci ty góly špatně dávají," krčil rameny někdejší kouč Pardubic, Baníku či Mladé Boleslavi.

Osmifinále MOL Cupu:

Olomouc - Zlín 2:1 (0:0)

Branky: 75. Falta, 79. Plšek z pen. - 90.+3 Jakubov. Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Antoníček. ŽK: Yunis, Kalvach - Gajič, Dostál, Bačo. Diváci: 2335.

Olomouc: Buchta - Sladký, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (90. Manzia), Dvořák (69. Texl), Kalvach, Houska, Falta - Plšek, Nešpor (27. Yunis). Trenér: Jílek.

Zlín: Dostál - Štěpánek, Bačo, Gajič - Matějov, Podio, Holík (77. Vyhnal), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Hronek (84. Jakubov). Trenér: Bílek.

Liberec - Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 3. Potočný. Rozhodčí: Příhoda - Koval, Petřík. ŽK: Juroška, Krejčí (oba Slovácko). Diváci: 999.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný, Oscar (56. Oršula), Breite, Pešek - Nešický (83. Mikula) - Aarons (64. Pázler). Trenér: Hornyák.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Krejčí, Hofmann, Juroška - Kalabiška (59. Kuchta), Havlík, Daníček, Petr (77. Rezek), Navrátil - Zajíc (68. Kubala) Trenér: Svědík.