Frydrych o jeho situaci v Edenu: Určitě nejsem zatrpklý, protože vím, že se celému týmu daří

Pokud by se hrálo jen na třicet kol jako v minulých sezonách, Slavii by se v současné době říkalo půlmistr. Jak to bere sešívaná kabina?

Frydrych o jeho situaci v Edenu: Určitě nejsem zatrpklý, protože vím, že se celému týmu daří

"Jsme rádi, že vedeme o dva body. Budeme se snažit do konce sezony odehrát všechny zápasy v takové kvalitě, abychom náskok zvětšili nebo aspoň udrželi první místo. Bude důležité se soustředit, ať už na Evropskou ligu, tak hlavně na domácí ligu. Musíme si to pohlídat," vzkázal na webu slavia.cz obránce Michal Frydrych.

V boji o titul je soubor kouče Jindřicha Trpišovského největším favoritem. "Nad tím tu vůbec nepřemýšlíme. Vidíme, že hrajeme dobře. Máme formu, soustředíme se na každý zápas, který odehrajeme, ať už třeba v Evropské lize, tam sice nedáváme tolik gólů, ale je vidět že jsme schopni soupeře přehrát. Jsme rádi, že to držíme jak v lize, tak v Evropě. Doma se nám daří dávat více branek," pokračoval na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele exostravský zadák.

Proti zlínským Ševcům pronikl Frydrych do základní sestavy po dlouhé době, v sezoně se tak stalo jen třikrát a dohromady dosud strávil na trávnících 319 minut čistého času. Jak se s rolí náhradníka pere? "Já už jsem ve Slavii přes tři roky, zažil jsem toho hodně. Vím, že ta šance vždycky přijde, a snažím se být nachystaný. Určitě nejsem zatrpklý, protože vím, že se celému týmu daří. Je důležité nahradit někoho, kdo vypadne, což se teď povedlo. je důležité být nachystaný, to platí pro všechny hráče v týmu," doplnil kolega Stocha, Škody, Zmrhala a spol.

Další šance pro bývalého mládežnického reprezentanta může přijít v pátek v pohárovém duelu proti Chrudimi. "Chceme se udržet ve všech soutěžích co nejdéle, nejlépe je vyhrát," uzavřel osmadvacetiletý bek, jenž přestoupil do Vršovic v září 2015 za 5 milionů korun.