Teplice a Ústí si budou pomáhat ještě více, než dosud. Těžit z toho mají především mladé naděje...

V závěru pracovního týdne proběhla na severu Čech tisková konference, která oznámila hlubší spolupráci prvoligových Teplic a druholigového Ústí nad Labem.

Teplice a Ústí si budou pomáhat ještě více, než dosud. Těžit z toho mají především mladé naděje...

Podpisu Memoradna o spolupráci mezi oběma značkami se účastnili předseda představenstva Sklářů Pavel Šedlbauer, teplický ředitel Petr Hynek, 1. náměstek primátorky Ústí nad Labem Jiří Madar, člen představenstva Army Václav KOžíšek a výkonný ředitel stejného celku Petr Heidenreich.

"Po delších diskuzích jsme došli k závěru, že je oboustranně výhodné spolupracovat. Z této spolupráce mohou těžit oba kluby, proto jsem moc rád, že se ji povedlo rozjet," liboval si předsteda teplického představenstva Pavel Šedlbauer.

Hostování hráčů by mělo být standardem. "Páteční podpis je formálním potvrzením spolupráce, kterou jsme již od léta nastartovali. Už nyní je v FK Ústí hodně hráčů od nás na hostování, naopak nedávno zamířil do Teplic na hostování Martin Jindráček. I já věřím, že to bude ku prospěchu oběma klubům," pokračoval ředitel Hynek, jehož vyjádření lze najít na stránkách fkteplice.cz.

Pozitivně vše vnímá také aktuálně sedmý tým FNL. "Za město jsme za tuto spolupráci moc rádi, protože si myslím, že velmi pomůže především mladým hráčům," doplnil Madrád, na něhož navázal Kožíšek. "Já jako předseda mládeže FK Ústí nad Labem vidím v této spolupráci velké pozitivum, naši nejlepší mládežníci například mají možnost se rozvíjet v Teplicích. Spolupráce je velmi dobře nastavená a už nyní funguje," zaznělo na ústecké tiskovce.