Mladá hvězdička Ajaxu odhalila, jakému gigantovi je blízko přestupu...

Už je to nějaký čas, co se spekuluje o tom, kam by asi mohl přestoupit mladý nadaný záložník nizozemského Ajaxu Frenkie de Jong. Doposud jsme mohli jenom tipovat, ale teď už jsme přeci jenom o něco moudřejší, neboť máme k dispozici důvěryhodné svědectví od samotného hráče.

Mladá hvězdička Ajaxu odhalila, jakému gigantovi je blízko přestupu...

S ohledem na vlastní motivaci to vypadá, že hlavní roli v jeho rozhodování hrály ikony slavného klubu, který se momentálně hřeje na špici nejvyšší španělské soutěže. „Abych byl zcela upřímný, již od raného dětství jsem se nechával inspirovat talentem a dovednostmi hráčů Barcelony. Záložníci jako Xavi nebo Iniesta mi toho hodně dali a já jsem strávil dlouhé hodiny sledováním jejich videí, abych mohl sám zachytit něco z jejich sbírky talentu,“ svěřil se veřejnosti jedenadvacetiletý středopolař.

Jeho věk odkazuje i na číslo, které tak hrdě nosí na zádech během této sezony, v níž zasáhl do devíti z dvanácti možných ligových utkání. „Teď Je to pro mě takový šťastný symbol, ale vesměs se jednalo o náhodu. Dříve jsem nosíval osmnáctku, desítku, šestku i osmičku, jenže při povýšení do prvního týmu jsem si musel vybrat takové, jaké bude volné, a to mi už zůstalo,“ naznačuje, že dnes je většina známých fotbalistů dobře pamatována jen podle čísla dresu, k čemuž přibližuje i své vlastní ambice.

Jak to ale bude s financemi? Údajně se za jeho hlavu požaduje až 40 milionů euro. „Tohle je otázka spíše pro mého agenta než pro mě. Vím, že se něco rýsuje, na což jsem byl upozorněn, ovšem teď je ještě poměrně brzy o tom mluvit. Musíme se soustředit na současný ročník, který je z velké části stále před námi. Za sebe mohu jen dodat, že bych nechtěl přestoupit jenom do týmu, co se nachází ve fázi přestavby. To je například AC Milán nebo Manchester United. Rád bych se připojil do rozjeté mašiny a ihned začal vyhrávat trofeje,“ nebál se otevřeně doplnit možný budoucí spoluhráč Messiho a spol.