Ancelotti: Kdyby všichni věřili tomu, že se Juventus nedá porazit, nikdo by Serii A už nemusel hrát

Ancelotti: Kdyby všichni věřili tomu, že se Juventus nedá porazit, nikdo by Serii A už nemusel hrát

Stará dáma nově už i s Cristianem Ronaldem překonává jeden rekord za druhým, až nikdo pomalu nepochybuje o tom, že se jí poosmé za sebou podaří získat kýžený titul. Kdo je ovšem striktně proti, to je trenér Neapole, jehož tým je považován za hlavního konkurenta jindy neomylného šampiona.

Carlo Ancelotti usedl na lavičku slunného klubu z jihu Itálie na začátku aktuální sezony, přičemž už chvíli po svém nástupu prokazoval obrovské odhodlání něčeho dosáhnout. Ačkoliv on sám kdysi u kormidla turínského celku postával (1999-01), dnes by mu možná klidně i vrazil kudlu do zad, kdyby k tomu měl příležitost.

Jeho prohlášení jsou v rámci letošní sezony všeobecně známá, avšak tím posledním se snaží pobídnout i ostatní mužstva ze Serie A, aby se nezalekla papírové kvality, jakou konkurenční tým Massimiliana Allegriho disponuje. Pokud by jí totiž věnovala až přílišný respekt, nemělo by cenu tuto soutěž už více hrát.

„Štve mě to, když to vidím. Jakmile totiž někdo nastupuje proti vám, do hry vkládá větší úsilí získat body, než když například hraje proti Juventusu. A přitom všichni disponujeme těmi stejnými hráči z masa a kostí,“ nechává se slyšet zkušený lodivod Neapole, který si vyzkoušel angažmá kromě Itálie také v Anglii, Francii, Německu nebo Španělsku.

„Každý z nás by měl uvažovat o Scudettu jako o splnitelném snu a nejen jako o nedosažitelné utopii. Je podstatné, abychom se nevzdávali našich cílů, a to bez ohledu na to, proti komu čelíme a kdo jakou kvalitou disponuje. Ne vždy jsou vám misky vah osudu nakloněny, ale kdybyste to měli vždy předem vzdát, hrát zde by nemělo žádnou cenu,“ pokračuje. 

V neposlední řadě se nebál podotknout, že od svého poslání utíkat nebude. Zdali ten průlom nepřijde v tomto ročníku, pokusí se o to v tom následujícím. „Náš tým se stále vyvíjí, a proto je možné, že nám nějaké věci ještě neklapou tak, jak by měly. V každém případě se nejedná o něco, co by nás mělo odstavit od našich cílů. Jsme tu, abychom vyhráli ligu, k čemuž budeme přistupovat každou sezonu, co budu na lavičce. A doufejme, že jich bude ještě hodně,“ uzavírá šéf Neapole.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.