Ďurica se nepovažuje za řezníka: Na disciplinárce jsem byl poprvé a doufám, že i naposledy

Jak už je nějakou dobu známo, Dukla bude bez svého důležitého středního obránce Jána Ďuricy tři soutěžní zápasy, s tím, že první absence přijde v pátečním osmifinálovém klání domácího poháru na Julisce proti Teplicím.

Ďurica se nepovažuje za řezníka: Na disciplinárce jsem byl poprvé a doufám, že i naposledy

Bývalému slovenskému reprezentantovi, který vyřadil na delší čas ze hry jabloneckého rychlíka Lukáše Masopusta, přitom hrozil i mnohem vyšší distanc...

"Udělalo se maximum, co se asi udělat dalo. Podle řádu jsem viděl, že by se trest mohl pohybovat až kolem osmi zápasů, což by bylo velmi tvrdé a kruté. Společnou prací s Jánem se to snížilo na tři zápasy. Vzdali jsme se možnosti odvolání a trest začíná platit hned, první zápas si Ján vybere v pátek na MOL Cupu s Teplicemi," uvedl na stránkách Deníku Sport výkonný ředitel dejvického celku Michal Šrámek.

Jak to komentoval někdejší zadák Lokomotivu Moskva, Hannoveru či Trabzonsporu? "Kdybych se mohl vrátit v čase, šel bych do souboje také tvrdě, to zranění Lukáše Masopusta mě ale velmi mrzí. Po zápase jsem mu psal sms, že mě mrzí, že se to stalo, bohužel to nejde vrátit. Na disciplinárce se rozhodlo, že dostanu 3 zápasy, což přijímám. Lukáš teď nebude moct nějaký čas hrát, trest beru jako chlap, začíná mi od pátku. Doufám, že to bude rychle za námi, je mi líto, že nemohu hrát zrovna v důležitých zápasech, které nás teď čekají. Takový je fotbal. Neměl jsem v úmyslu nikoho zranit a ještě jednou se omlouvám ," prohlásil na webu fkdukla.cz šestatřicetiletý obránce, jenž oslaví sedmatřicátiny v první polovině prosince.

Ačkoliv hraje na nejvyšší úrovni od startu milénia, disciplinární komisi čelil premiérově. "Tohle bylo poprvé. Byla to pro mě nová zkušenost a už vím, jak to funguje. Na disciplinárce jsem byl prvně a doufám, že i naposledy," doplnil ve Sportu kolega Rady, Podaného, Hanouska a spol., jenž vynechá dva střety se Skláři a také derby s Bohemians. "Škoda, že zrovna v těchto zápasech nemůžu hrát. Takový je fotbal. Naštěstí už je zpátky Nikola Raspopovič. Jeden stoper vypadl, druhý tam je," uzavřel svěřenec kouče Romana Skuhravého.