Jugas po návratu: Myslel jsem, že bude stačit chvíli běhat, a ono ne

Obránce Slavie Jakub Jugas se po zranění poprvé představil v soutěžním utkání A-týmu a v Chrudimi pomohl postupu do čtvrtfinále MOL Cupu po výsledku 3:1. Jaké byly jeho pocity po zápase?

Jugas po návratu: Myslel jsem, že bude stačit chvíli běhat, a ono ne

Původně měl být mimo osm týdnů, nakonec z toho byla absence trvající takřka tři měsíce. „Byla to nejdelší pauza kvůli zranění, co jsem zažil. Nejhorší je sledovat zápasy jen z tribuny, když je nemůžu ovlivnit, mohu jen fandit. To bylo nejtěžší,“ řekl Jugas, jehož ze hry vyřadila přetržený sval mezi šlachou a svalem, pro slavia.cz.

„Čekal jsem, že návrat bude jednodušší, ale bohužel to chvilku trvá. Ale doufám, že se do toho dostanu co nejrychleji. Nikdy jsem s něčím podobným neměl zkušenost. Myslel jsem si, že přijdu, naběhám pár desítek kilometrů a forma bude zpátky. Ale ono to tak není, forma se nevrátí hned, člověk na sobě musí hodně pracovat,“ pokračoval pro klubový web.

Nucenou pauzu si ale dokázal i zpříjemnit, když požádal svoji přítelkyni o ruku, na což by jinak možná neměl ani čas.

V tuto chvíli už po zdravotních problémech není ani památky. Delší dobru trénuje a nyní za sebou má první ostrý start. Třikrát nastoupil v juniorce, ale ještě to stále není ono. „Ale jsem rád, že mám možnost hrát za juniorku a získat tak herní praxi. Není jednoduché naskočit do rozjetého vlaku, ale myslím, že proti Chrudimi to nebylo špatné. Hlavně jsem rád, že jsme zápas zvládli a postoupili dál,“ liboval si.