Vaclík: Takový zápas jsem ještě nechytal! Nesmíme Slovákům dovolit střílet

Veledůležitý souboj se Slovenskem čeká v pondělí českou reprezentaci. V Edenu půjde nejen o body do Ligy národů, ale hlavně o udržení skupiny B. Výhra i remíza nahrává týmu kouče Jaroslava Šilhavé, porážka naopak české barvy odsoudí k sestupu. Už nyní je jasné, že nepůjde o nic snadného. Vždyť Slovensko si před pár dny poradilo s lídrem tabulky Ukrajinou 4:1! Co na to Tomáš Vaclík?

Vaclík: Takový zápas jsem ještě nechytal! Nesmíme Slovákům dovolit střílet

"Dívali jsme se s klukama na přenos a Slováci hráli velice dobře. Ukrajinci sice nebyli v takovém složení jako v předchozích zápasech, ale to nic nemění na tom, že Slováci vyhráli zaslouženě," řekl český gólman.

Podle něj i u Slovenska zafungoval impulz v podobě nového kouče. Odstoupivšího trenéra Kozáka vystřídal na lavičce Pavel Hapal. „Pročistil se vzduch po aféře, co tam měli. Snad se vystříleli, ale v pondělí to bude určitě zajímavé střetnutí," pokračovala opora španělské Sevilly.

Oproti čtvrtečnímu přípravnému duelu proti Polsku, kdy bylo klíčové uhlídat kanonýra Roberta Lewandowského, v případě nadcházejícího mače bude důležité nedovolit soupeři střílet ze větší vzdálenosti. "Slováci střílejí hodně z dálky. Stochovi to teď padá. Kucka, Hamšík, Greruš také dávají hodně branek ze střední vzdálenosti. Musíme je dobírat, obrana rychle vystupovat a především neztrácet míče při rozehrávce," hledá recept na nulu vzadu bývalý strážce svatyně Basileje.

Zápas podobného významu Vaclík ještě nechytal. Pokud tedy od kouče Šilhavého dostane důvěru, bude to jeho premiéra. "Na reprezentační úrovni jsem asi ještě nechytal takový zápas. Pro mě to bude nové, nikdy jsem třeba nechytal baráž. Je to specifické, dáváte pozor na každou chybu, může rozhodnout jeden odražený míč, standardka...," prozradil.