Vaclík musí o svůj status bojovat: Po éře Čecha je to trochu nezvyk

Vaclík musí o svůj status bojovat: Po éře Čecha je to trochu nezvyk

Proti Slovensku půjde do branky Tomáš Vaclík a po spolehlivém výkonu Jiřího Pavlenky v Polsku bude potřebovat nezklamat. Pokud by se tak náhodou stalo, pro nadcházející kvalifikace o o ME 2020 by nemusel být gólmanem číslo 1.

"Jestli zápas se Slováky rozhodne o jedničce? Těžko říct. Možná může, pokud ho úplně zvorám. Ale nemyslím, že volba bude viset na tom, že Pavlenka odchytal skvěle Polsko a teď se ukáže, jak si povedu se Slováky. Do začátku kvalifikace bude ještě spousta utkání na klubové úrovni," ozřejmila na webu sport.cz současná opora Sevilly.

"Kdo bude stát na jaře, na startu kvalifikace v bráně? Tuhle otázku neřeším, ještě je dlouhá cesta. Když do ní půjdu já, budu se snažit podat maximální výkon. Když v ní nebudu, budu kluky podporovat, aby se jim dařilo," doplnil.

Zřejmě největší konkurence je v soudobém národním mužstvu právě mezi třemi tyčemi. Do boje je totiž třeba určitě počítat i s Tomášem Koubkem z Rennes. "Po éře Čecha je to trochu nezvyk. Situace se vyvinula tak, že jsme tři gólmani na podobné úrovni. Ale pro mužstvo jenom dobře. Když se někomu něco stane, kluci vědí, že jsou tam další dva, na které se můžou spolehnout. Pokud trenér vybere kohokoli z nás, nesáhne vedle," pokračoval na stránkách sport.cz někdejší brankář Vítkovic, Viktorie Žižkov, Sparty či Basileje.

O všem rozhodne Jaroslav Šilhavý a jeho kouč brankářů Milan Veselý. "Během dvou měsíců nás viděli ve spoustě tréninků, uvidí nás ve stejném počtu utkání. Můžou tušit, jaký kdo má vliv na tým, ale nejen na trávníku. Mám na mysli komunikaci a tak. Aspektů je hodně," uzavřel sportem.cz citovaný devětadvacetiletý kolega Daridy, Kadeřábka, Dočkala a spol., jenž má za sebou první měsíce v LaLize.