Giroud: Fotbalová společnost není ještě na gaye připravená. Nemohou jít s kůží na trh

Francouzský reprezentační útočník Olivier Giroud se v rozhovoru pro tamní list Le Figaro rozpovídal o ožehavém tématu homosexuálů v profesionálním fotbale. Podle jeho názoru nemohou někteří hráči vyjít stále s pravdou na povrch, neboť veřejnost sledující tento sport není připravena jejich orientaci akceptovat.

Giroud: Fotbalová společnost není ještě na gaye připravená. Nemohou jít s kůží na trh

Někdejší tvář londýnského Arsenalu podle svých slov pár takových hráčů zná, ale jejich tajemství zůstává utajeno pro veřejnost, neboť by se pak dočkali nejen pranýřování ze strany médií, ale i samotných fanoušků. Doposud nejznámějším hráčem, který se k homosexualitě otevřeně přiznal, je Němec Thomas Hitzlpserger. Stalo se tak ale až pár měsíců poté, co ukončil svou profesionální kariéru. Již tehdy ho podpalo pár spoluhráčů.

„Když jsem v roce 2014 viděl Thomase, jak vyšel s pravdou na světlo světa, byl to velmi emotivní okamžik. Tehdy jsem si řekl, že fotbal na to stále není připravený. V šatně je hodně testosteronu, společné sprchy. Je to delikátní, ale tak to je. Rozumím trápení a těžkostem takových hráčů,“ nechal se slyšet rodák ze Chambéry.

Giroud se již několikrát v minulosti zúčastnil kampaní za podporu homosexuálů. Objevil se dokonce i na titulní stránce gay magazínu Tetu. „Jsem v tomhle tolerantní. V Montpellieru jsem se zapojil do boje proti homofóbii tím, že jsem se nechal vyfotit na titulní stránku magazínu Tetu. Když mě v Arsenalu požádali, abych si dal do kopaček růžové šňůrky na podporu gayů, udělal jsem to také. Myslím ale, že ve fotbalovém světě je v této oblasti před námi ještě hodně práce,“ dodal v rozhovoru pro Le Figaro francouzský legionář.