Dočkal o Schickovi: Doufám, že to viděli i v klubu a bude teď nastupovat častěji

OBSAHUJE VIDEO

Česká reprezentace má z posledních čtyř vystoupení tři výhry a je nesporné, že se pod Jaroslavem Šilhavým probudila a dala zapomenout na neslaný a nemastný Jarolímův opar. Po druhém skalpu na jména silného Slovenska se Dočkal, Schick a spol. udrželi ve druhé skupině Ligy národů.

Dočkal o Schickovi: Doufám, že to viděli i v klubu a bude teď nastupovat častěji

"Vzali jsme to jako nový začátek. Bylo to potřeba a před dvěma třemi měsíci jsme nebyli v situaci, ve které bychom chtěli být. Vnímali jsme také, že lidé nejsou rádi, kam se reprezentace dostala. Přiznám se, že jsem si ani pořádně nenastudoval, abych přesně věděl, o co jde. Ale z mého pohledu na tom není nic špatného. Pořád se o něco hraje, potkáváme týmy plus minus na naší úrovni, což je fajn a nastavuje nám to zrcadlo," uvedl Bořek Dočkal, jehož slova vyšla na serveru repre.fotbal.cz.

Mít na straně celou veřejnost je však pro něj ještě důležitější. "Z mého pohledu bylo důležitější udržet se na cestě, po které jsme šli, než to, jak dopadne Liga národů," vyprávěl po závěrečném hvizdu třicetiletý středopolař, jenž strávil tuto sezonu na hostování ve Philadelphii Union.

Triumf ve federálním derby chutná. "Samozřejmě jsme se chtěli udržet, ale bylo potřeba to odehrát dobře takticky a nedělat chyby. Věděli jsme, že bude potřeba si udržet standard, který jsme nastavili. Jsem rád, že se nám to povedlo, protože každá výhra, každý dobrý výkon nás na té naší cestě může posunout dál," pokračoval bývalý záložník Rosenborgu Trondheim či Sparty.

Rozhodla o něm krásná trefa Patrika Schicka. "Bylo vidět, že máme vepředu rozdílového hráče, kterého se obrana bojí a couvá před ním. Doufám, že to viděli i v klubu a bude teď nastupovat častěji," chválil svého kolegu z AS Řím ten, jenž má v Číně ještě dvuletý kontrakt.