Spolehlivý, důležitý...Petráka v Bavorsku chválí a v 1. FCN se dočkal odměny

Spolehlivý, důležitý...Petráka v  Bavorsku chválí a v 1. FCN se dočkal odměny

Šestadvacetiletý záložník Ondřej Petrák byl vedením Norimberku odměněn novým kontraktem. Má tak jistotu, že bude působit u našich západních sousedů i v příštím soutěžním ročníku 2019/2020.

"Nejedná se pouze o našeho profesionálního fotbalistu, ale také o spolehlivý a důležitý článek týmu," citoval server eurofotbal.cz slova sportovního ředitele 1. FCN Andrease Bornemanna.

A co ohlas slávistického odchovance, který působí v Bavorsku od úvodu roku 2014? "V Norimberku se cítím velmi dobře a v průběhu uplynulých let jsem se zase o něco posunul. Postup do bundesligy byl skvělý, ale nemělo by se jednat o poslední úspěch, na který jsme společně dosáhli," pokračoval samotný člen širšího kádru české reprezentace, jehož vyjádření vyšlo na eurofotbal.cz.

V této bundesligové sezoně nasbíral Petrák za devítinásobného mistra Německa devět vystoupení, s tím, že na hřištích strávil 732 minut čistého času. Dalších 90 minut pak přidal v DF ˇB Pokalu. Dohromady už pak v norimberském trikotu odehrál 118 soutěžních duelů.

V momentální záložní řadě trenéra Köllnera se jedná o druhého nejvytíženějšího hráče. Tím prvním je o dva roky starší Němec Hanno Behrens, který mimochodem zažívá svou první sezonu mezi německou elitou.