Lacazette a odchod z Arsenalu?

Lacazette a odchod z Arsenalu?

Konec Alexandra Lacazetta na Emirates Stadium po pouhé jedné sezoně? Kdepak. Odchod francouzského kanonýra není na pořadu dne a podle samotného útočníka ani nikdy nebyl. Ono to ani nebylo možné, když mu klub dal jasně najevo, že o něj nehodlá přijít.

Přitom média o jeho možném odchodu z Arsenalu hojně spekulovala. V útoku se pral o místo s gabonským expressem Pierre-Emerickem Aubameyangem a do toho přišlo zranění. Není se co divit, že mu v tu chvíli hlavou probleskly pro fanoušky kanonýrů nepříznivé myšlenky.

Nic takového se ale nekonalo. Lacazette se netají touhou dokázat v Londýně své kvality a vydržet v kádru Gunners několik dalších sezon. Zatím k tomu má nakročeno slušně. V této sezoně dal už šest branek.

„Když jsem poprvé přemýšlel o Arsenalu, bylo to ještě v době, kdy jeho dres oblékal Titi Henry a dával jeden gól za druhým. Nyní jsem zde já a chci, abych také dělal fanoušky šťastnými,“ prozradil forvard.

„V deseti letech jsem přišel do Lyonu. Ten mě sice chtěl už v sedmi, ale táta řekl, že je to příliš brzy, a že si musím nejdřív užít dětství. V poslední době jsem už ale potřeboval udělat další krok. S Arsenalem jsem jednal už před několika lety, ale nebyla vhodná příležitost. V loňském roce přišel znovu a to už to šlo ráz na ráz. Jsem zde šťastný a zdá se, že i v klubu panuje s mými výkony spokojenost,“ dodal.