Hlavně musíme zůstat nohama na zemi a nic nepodcenit, tvrdí podzimní půlmistr Lafata. Kolik branek v Krajském přeboru nasázel?

Hlavně musíme zůstat nohama na zemi a nic nepodcenit, tvrdí podzimní půlmistr Lafata. Kolik branek v Krajském přeboru nasázel?

Podzimní část Jihočeského krajského přeboru ovládl Olešník, za který od léta nastupuje exsparťanský kapitán David Lafata. Svým soupeřům nastřílel úctyhodných 50 branek a celé tabulce vládne s náskokem osmi bodů na druhou Otavu Katovice.

Dva nejlepší střelci soutěže pálí právě za modrobílý Olešník - Radim Štos dosáhl na 15 tref, bývalý český reprezentant s minulostí v Austrii Vídeň či Jablonci je na čtrnácti přesných zásazích.

"Metu, kolik chci dát v sezoně branek, jsem si v lize nekladl a v kraji jsem u toho zůstal. Jsem rád hlavně za to, že mě kluci vzali mezi sebe, a fotbal tady mě opravdu bavil. Navíc jsme po podzimu první," liboval si na webu idnes.cz funkční veterán.

Nejvyššího výsledku dosáhl Olešník proti Blatné, kterou rozmetl poměrem 10:2. Sám nejlepší pohárový střelec v historii Sparty se na tom podílel čtyřmi brankami. "Společně s Radimem máme 29 branek a já jsem rád, že mu to tam tolik padá. Mám radost z toho, když jemu nebo ostatním mohu příležitost připravit," pokračoval na stránkách idnes.cz sedmatřicetiletý rodák z Českých Budějovic.

Rozumí si však i s ostatními členy kádru. "Kluci to nemají jednoduché. Pracují, studují a do toho stíhají trénovat, což se v krajském přeboru prostě musí. Takže 18 hráčů na tréninku je skvělá vizitka a díky tomu se nám tolik daří. Baví mě ta přátelská atmosféra. S místními se dobře znám. Po výhře se v klubovně sejdou současní hráči s těmi, kteří už nehrají, a společně zpíváme klubovou hymnu. To je opravdová radost," pokračoval Lafata, jenž na konci podzimní části stíhal pouze jednu tréninkovou jednotku týdně a do posledního kola ani nenastoupil.

A co postupové ambice pro jaro? "Někdy jsme měli i štěstí. Hlavně musíme na jaře zůstat nohama na zemi a nic nepodcenit. Určitě ale budeme chtít na podzim navázat a vyhrávat. První místo by bylo skvělé. Uvidíme, co z toho bude," uzavřela na serveru idnes.cz známá fotbalová persona.