Video v Lize mistrů? Sterlingův teatrální pád by měl uspíšit jeho zavedení

Stále více fanoušků volá po zavedení videa také v prestižní milionářské soutěži. Liga mistrů se dlouhou dobu této pomůcce bránila, ale nakonec se zdá, že její zápasy bude mít pod okem videorozhodčí. Již v minulosti se pro zavedení vyslovila celá řada významných hráčů, jako třeba italský brankář Buffon, který se rozčiloval v minulé sezóně po vyloučení v odvetě s Realem Madrid.

Video v Lize mistrů? Sterlingův teatrální pád by měl uspíšit jeho zavedení

Podle posledních informací by mohla Evropská fotbalová unie velmi brzy nasadit videorozhodčí. EUFA měla v plánu s touto myšlenkou koketovat od příští sezóny, ale nakonec to vypadá, že by se tak mohlo stát již v jarní vyřazovací fázi soutěže. O projednávání zavedení informoval na konferenci v Bruselu prezident UEFA Alesander Čeferin.

Video se osvědčilo i na letním světovém šampionátu v Rusku, kde bylo použito hned při celé řadě sporných momentů. Také několik evropských soutěží jej využívá, včetně české nejvyšší soutěže. UEFA by měla rozhodnout na zasedání výkonného výboru v Dublinu, které je naplánováno na 3. prosince.

„Do týdne očekávám zprávu rozhodčích a uvidíme, kdy to zavedeme. Určitě nejpozději do srpna,“ nechal se slyšet Čeferin, který se aplikování již na jaře nebrání. Je to způsobeno také nátlakem veřejnosti a některých klubů. Těm vadí některé kontroverzní výroky rozhodčích. Trnem v oku pak bylo utkání Manchesteru City se Šachtarem, kdy sudí Kassai nařídil penaltu poté, co anglické křídlo Raheem Sterling upadl ve vápně. Přestože se kopala penalta, o faul se v žádném případě nejednalo, neboť hráč zakopl o trávník, což opakované záběry potvrdily.