Suárez káral Dembélého: Asi by si měl uvědomit, za jak velký klub hraje. Je to privilegium

Budoucnost jednadvacetiletého francouzského reprezentanta Ousmane Dembélého je nejasná. V Barceloně již několikrát porušil pravidla, za která jej pranýřují trenér i spoluhráči. Stále častěji se hovoří o tom, že už v lednu by mohl zamířit do Arsenalu, který o něj projevuje zájem. Co se stalo s někdejším klenotem Borussie Dortmund?

Suárez káral Dembélého: Asi by si měl uvědomit, za jak velký klub hraje. Je to privilegium

Dembélé si dlouhodobě stěžuje na malé herní vytížení a vře v něm mladická krev, která se dovolává svého práva ukázat svůj talent. Několikrát již přišel na trénink pozdě nebo vůbec, skloňuje se jeho špatná životospráva a účast na několika večírcích, které končily až nad ránem. Veřejnost jeho prohřešky horlivě skloňuje, nyní se již ozývají i spoluhráči.

Uruguayský spoluhráč Luis Suárez se před novináři vyjádřil na jeho adresu a mladého Dembélého veřejně káral. Nejednalo se o útok vůči jeho osobě, spíše ho nabádal k větší zodpovědnosti. Někdejší opora Liverpoolu cítí, že v jeho týmovém kolegovi dřímá velký potenciál, ale nyní s ním lomcuje nevybouřené mládí a vzdor.

„Není to tak, že by se neadaptoval na prostředí v mužstvu. Vztahy, které má se spoluhráči, jsou velmi dobré. Vypadá spokojený a šťastný. On sám moc dobře ví, za jaký klub hrajeme. Je to výsada, privilegium, které nedostanete zadarmo. Asi by se na to měl víc zaměřit a být v některých věcech mnohem zodpovědnější. Je mladý a může čerpat inspiraci od mnohem zkušenějších hráčů, které kolem sebe má. Myslím, že si zaslouží být v Barceloně,“ přiznal Suárez novinářům během reprezentačního srazu uruguayského národního výběru.