Jílek ho chválí, ale Yunis se ne a ne zbavit statusu žolíka a zvažuje odchod: V zimě si musíme sednout a rozhodnout se

Vytáhlý dvaadvacetiletý útočník Jakub Yunis, jenž je součástí Sigmy od šestnácti lety, kdy přišel z Brna, vystrkuje na hanáckém Andrově stadionu pomyslné růžky stále více a více.

Jílek ho chválí, ale Yunis se ne a ne zbavit statusu žolíka a zvažuje odchod: V zimě si musíme sednout a rozhodnout se

Zatímco v minulém ligovém ročníku toho ani v Olomouci a ani v GKS Katowicích příliš neodehrál, v té letošní už ho trenér Václav Jílek poslal do deseti duelů z patnácti, s tím, že jako žolík strávil dohromady na trávnících 188 minut čistého času.

V hierarchii ofenzivních bijců je sice pořád až třetí či čtvrtý v řadě za Nešporem, Dvořákem či Plškem, který je původně záložník, nicméně svými šéfy už je chválen a v MOL Cupu už také nasbíral ve dvou kláních 153 odehraných minut.

"Koresponduje to s přístupem hráče a celkovým chováním v průběhu sezony, protože to pro něho není jednoduchá situace. Času na hřišti moc nedostává, ale pracuje tvrdě, velmi dobře se jeví v zápasech juniorky a čeká na šanci, což někdy údělem hráče je. V poháru šanci dostal ve vůbec ne jednoduché situaci a popasoval se s tím velmi dobře. Martina Nešpora zastoupil. Dobře i pro nás, že víme, že máme hráče připraveného a že je schopen alternovat tuhle pozici," citoval web idnes.cz slova Václava Jílka.

Jak vše vidí samotný fotbalista s iráckými kořeny? "Herní praxe chybí, to je pravda. Naskočil jsem sice do deseti ligových zápasů, ale dohromady z toho bylo tak dvě stě minut. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále. Snažím se pomoct klukům, ať tam jdu kdykoli. Makám v tréninku na sto procent a pak už je to na trenérovi, jak se rozhodne," objasnil své stanovisko kolega Pilaře, Jemelky, Falty a spol., jehož slova vyšla na idnes.cz.

A co další možné hostování, případně ochod? I tyto scénáře jsou variantou, pakliže bude trvat jeho malé vytížení. "V mém věku je priorita číslo jedna pravidelně hrát. V zimě si musíme sednout a rozhodnout se. Sám bych samozřejmě chtěl hrát více," přiznal stále perspektivní Yunis.