Vaclíkovu Sevillu čeká pokoření vlastního přestupového rekordu...

Vaclíkovu Sevillu čeká pokoření vlastního přestupového rekordu...

Zatímco v AC Milán se čerstvě třiadvacetiletý portugalský reprezentant André Silva trápil a z premiérové sezony v Serii A dokázal vytěžit pouhé dvě branky, na hostování v Seville mu to svědčí.

Už po jedenácti kolech LaLigy má v Andalusii odehrán větší počet minut, než tomu bylo za celý uplynulý ročník na Apeninském poloostrově a větší herní pohoda se promítá také do jeho čísel, když si připsal již sedm tref.

Zaměstnavatel Tomáše Vaclíka proto bude chtít uplatnit opci na trvalý přestup. "Na konci této sezony, nebo možná ještě o něco dřív ho využijeme a podepíšeme s hráčem víceletou smlouvu. Máme toto právo," citoval web eurofotbal.cz slova sportovního ředitele Joaquína Capparóse.

Pokud svá slova naplní, odchovanec portugalského Porta se v Seville upíše až do léta 2023 a díky sumě 38 milionů eur se stane nejdražší přestupovou akvizicí v historii aktuálně druhého celku Primera División.

Konkurent Jesúse Navase, Nolita či Promese tak odsune dosavadního držitele maxima, kterým se stal loni v létě sedmadvacetiletý Kolumbijec Luis Muriel, jenž vyměnil Itálii za Španělsko za cifru 21,5 milionů eur.