Tři nejvytíženější hráči Manchesteru United za vlády Mourinha?

Milovaný i nenáviděný portugalský odborník José Mourinho vládne na manchesterském Old Trafford od poloviny roku 2016, čili téměř dvě a půl sezony.

Tři nejvytíženější hráči Manchesteru United za vlády Mourinha?

V jeho kádru Rudých ďáblů se nalézá hned několik hvězd světového formátu a soupiska je protkaná celou řadou osobností. Na jaké borce se však pětapadesátiletý "Special One" spoléhá nejčastěji?

Pokud budeme počítat všechny soutěže, bývalý stratég Porta, Interu, Realu či Chelsea dává nejčastěji šanci jednadvacetiletému anglickému reprezentantovi Marcusi Rashfordovi.

Odchovanec klubu z rudé strany Manchesteru nastoupil za dvacetinásobného šampiona Anglie v této ligové sezoně devětkrát z dvanácti případů a celkově už je na 117 vystoupeních.

Ofenzivní kolega Lukaka, Maty či Martiala dokonce v tomto směru trumfne také brankářskou jedničku Davida de Geu, jenž v nynějším ročníku Premier League nevynechal ještě ani minutu a v tom minulém nebyl jen u jednoho jediného duelu.

Bývalý strážce svatyně je tak dvojkou žebříku se 107 starty. Třetí jméno v pořadí je vzhledem k údajným dlouhodobým neshodám s trenérem velmi překvapivé a je jím čerstvý mistr světa Paul Pogba.

Ačkoliv se neustále píše o tom, že si někdejší opra Juventusu Turín s Mourinhem nerozumí, sám stratég stavěl častěji pouze dva hráče a pětadvacetiletý středopolař tak je na 103 odehraných zápasech.

Nejvytíženější hráči United pod Mourinhem:

117 startů - Marcus Rashford
107 startů - David de Gea
103 startů - Paul Pogba