Bayern chystá tým pro lepší zítřky, nový Robben už je ve městě

Bayern chystá tým pro lepší zítřky, nový Robben už je ve městě

Podobně jako se ztrácí Bayern Mnichov v tabulce, tak se ztrácí i jeho hráči na hřišti. Ředitel klubu se tedy nechal slyšet, že je na čase dát šanci tvářím nové generace, přičemž jednu takovou si už našel.

Občas je menší rekonstrukce mužstva nevyhnutelnou záležitostí a možná totéž začíná cítit i nový lodivod týmu, jenž se ocitl v trochu nepříjemné roli. Místo toho, aby naplnil vysoké ambice, zatím neví, na jakou kartu vsadit. Většina jeho hráčů, včetně Ribéryho i Robbena, nepodává takové výkony, jaké by se od nich očekávali.

Vše bylo tedy jen otázkou času, než se minimálně na křídelní prostory najde „vhodná“ posila. Podle ředitele klubu Uliho Hoenesse se jeho mužstvo nehodlá vydat cestou „praní špinavých peněz“, kvůli čemuž již několikrát kritizoval PSG nebo Manchester City, ale rozumnou cestou mladých tváří.

Jedna taková posila s bavorským celkem již podepsala smlouvu. Řeč je o osmnáctiletém ghanském rekordmanovi Alphonsovi Daviesovi, který do Německa přichází z Vancouveru Whitecaps a s sebou si nese i nesmazatelnou stopu v podobě ocenění za nejmladšího hrajícího hráče tohoto ročníku v MLS.

Nová nadějná posila Bayernu bude na soupisku oficiálně zapsána až v lednu, kdy se v Evropě otevírá zimní přestupové období. Do té doby se může se spoluhráči seznámit na tréninku a připravit se na velmi očekávaný debut, jehož se už teď celá řada fanoušků určitě nemůže dočkat.