Z nejmladšího debutanta Sparty prý roste velký hráč. Co o něm řekli Ščasný, Radakovič a Stanciu?

Z nejmladšího debutanta Sparty prý roste velký hráč. Co o něm řekli Ščasný, Radakovič a Stanciu?

Devátým hráčem Sparty, který v tuzemské nejvyšší soutěži debutoval ještě před dovršením osmnácti let, je útočník Adam Hložek. Před ním se to povedlo pouze Vápeníkovi, Junovi, Kleinovi, Jeslínkovi, Kadlecovi, Krejčímu, Dudlovi a nejmladšímu z rodů Frýdků Christanovi.

Letenský teenager je v současnosti vůbec nejmladším ze všech, proti Karviné nastoupil ve věku 16 let, tří měsíců a 16 dní, čímž překonal předešlé maximum Václava Kadlece, jenž měl s Příbramí před více než dekádou premiéru v šestnácti letech, 5 měsících a pěti dnech.

"Že jsem mu dal přednost před ostatními hráči, něco ukazuje. Nenastoupil proto, abychom byli zajímaví, ale proto, že si to zaslouží. Jediný z mladých, kteří s námi trénují, se vyrovnal chlapskému fotbalu a udělal progres. Jsou dny, kdy na něm je samozřejmě vidět únava. Pokud s ním budeme rozumně pracovat, roste v něm Spartě velký hráč. Je obdivuhodné, jak na hřišti vždy udělá dobré rozhodnutí," chválil svou mladou pušku stránkami sport.cz citovaný sportovní ředitel i hlavní trenér v jedné osobě Zdeněk Ščasný.

A mládežnického reprezentanta Česka oceňuje i nejdražší hráč ligy Nicolae Stanciu. "Pokaždé se divím, že je mu teprve šestnáct... Má dobré tělo, je silný fyzicky, a navíc opravdu dobrý s míčem. Jsem si jistý, že ve Spartě má před sebou velkou budoucnost. Musíme mu pomáhat v růstu a starat se o něj," pronesl na webu sport.cz rumunský špílmachr s minulostí v Anderlechtu Brusel, na kterého navázal také Uroš Radakovič. "Na tréninku dobře pracuje a není náhoda, že dostal šanci. Myslím, že když bude tvrdě pracovat, bude mít velkou kariéru," přidal srbský stoper.

Dostane šanci také v nedělním taháku proti čtvrtému Jablonci?

Kluby, které daly v lize šanci nejvíce neplnoletým hráčům:

12 - Slavia
11 - Ostrava
9 - Sparta
8 - Brno
8 - Č. Budějovice
8 - Liberec
8 - Příbram