Bílek dal Grygerovi úkol adekvátně nahradit Traorého s Beauguelem: Pracujeme na tom, aby se mužstvo oživilo

Bílek dal Grygerovi úkol adekvátně nahradit Traorého s Beauguelem: Pracujeme na tom, aby se mužstvo oživilo

Zlínští Ševci nemají špatný podzim, do jehož kalendářního konce zbývají už jen čtyři ligové souboje. Strašák v podobě tří po sobě jdoucích hororových jarních fází je však všem dobře známý. I novému trenérovi Michalu Bílkovi...

"Vím o tom. Ale nezaobírám se tím. Předchozí nepovedená jara hráčům možná zmíním jako motivaci, aby se neopakovala. Ale nepřipouštím si, že bychom měli mít druhou část výrazně slabší," přednesl na stránkách fcfastavzlin.cz bývalý kouč české reprezentace, jehož svěřenci nedávno vypadli z MOL Cupu po prohře s Olomoucí.

I kvůli špatné odvetné části se však chystá na moravské Letné posílení. Tím dalším důvodem jsou pak podzimní odchody dvou opor - Ibrahim Traoré už je ve Slavii a na Jean-Davida Beauguela se pomalu třepou v Plzni.

"Přichází to tak v každém přestupovém období, že někdo přijde a někdo odejde. Bude důležité, abychom tým během zimy posílili. Aby přišla adekvátní náhrada za Traorého a Beauguela, protože oba patřili mezi nejlepší hráče. Kádr musí být takový, aby byly šance bojovat o první šestku reálné. Pracujeme na tom, aby se mužstvo oživilo a doplnilo ještě o něco víc, aby byla šance hrát o evropské poháry," pokračoval blízký spolupracovník sportovního manažera Zdeňka Grygery.

Ještě před transfery se však půjde do akce. Zlínskou družinu, která je v této chvíli jak bez Poznara, tak bez potrestaného Bartošáka, čeká v šestnáctém kole nováček z Opavy.