Černá série Liberce proti Plzni pokračuje. Viktorka ale ztratila a Slavia díky výhře v Karviné upevnila vedení

Plzeň v Liberci dohrávala bez vyloučeného Hejdy, přesto nakonec vydolovala z utkání alespoň bod. Na lídra ale po šestnáctém kole ztrácí čtyři body, neboť Slavia bez problémů zvítězila v Karviné 1:3 a potvrdila svou dominanci nad tímto celkem.

A dané emoce si v součtu obou zápasů, jež byly odehrány, řekly o tři červené karty. Mistrovská Plzeň chtěla dát zapomenout na velice nepříjemný domácí debakl s Realem Madrid, jenže při výjezdu do Liberce hned několik věcí hrálo proti ní. Nejenže stála proti nabuzenému soupeři, který od první minuty vyvíjel větší aktivitu, ale navíc v 64. minutě přišla i díky videorozhodčímu o Hejdu, co nedovoleným způsobem zastavil průnik soupeře.

Domácímu celku tak netrvalo dlouho a dostal se do těsného vedení, s nímž ovšem hazardoval. Slovan totiž své útočné choutky nedokázal proměnit, zato Vrbově družině stačil jeden individuální útok na přelomu 84. minuty a rázem bylo srovnáno. Po tomto gólu si o slovo opět začali říkat Severočeši, jimž znovu chyběl jakýsi klid v koncovce, a tak se další změny skóre už nedočkali a jejich černá série proti Viktorii se natáhla na 13 zápasů bez výhry ve všech soutěžích v řadě.

V druhém souběžně s Plzní hraném utkání se představili fotbalisté Dukly proti Teplicím. Pražané potřebovali i s ohledem na postavení v tabulce body, což projevili také do své snahy, jíž přetavili po sedmnácti minutách hry do vedoucí branky. Hosté se prezentovali agresivní hrou, díky níž sbírali jednu žlutou za druhou, až bylo jen otázkou času, kdy se nějakému hráči tento trest zdvojnásobí. První obětí se stal chvíli po vstupu do druhého poločasu Jindráček a po něm následoval ještě Jeřábek. Dukla tedy tuto početní výhodu využila k větší kontrole hry, která ji zajistila tři body.

V sobotu naplno znovu uspěla Slavia, v Karviné zvítězila 1:3 a potvrdila svou nadvládu nad tímto soupeřem. Už ve dvanácté minutě vyslal parádní pas za obranu Hušbauer a po přihrávce Zmrhala dostal míč do sítě Souček. Rozhodčí kvůli ofsajdu původně branku neuznal, po konzultaci s videem ale verdikt opravil. Karviná následně téměř z ničeho vyrovnala, po centru Dramého si míč srazil do vlastní sítě překvapený Bořil. První půli přesto hosté vyhráli, neboť po faulu Janečky proměnil pokutový kop Miroslav Stoch. Slavia mohla následně několikrát skóre navýšit, ránu Hušbauera ale vyrazil Berkovec nad břevno a další rána Součka skončila na tyči. Vzápětí se neprosadil ani Škoda a brzy jej tak nahradil Olayinka. A ten po třech minutách na hřišti prostřelil Berkovec mezi nohy a uzavřel účet utkání na konečných 1:3.

Klokani doma přivítali Příbram a jednalo se drama až do posledních minut. Bohemians poslal do vedení po pětadvaceti minutách domácí Nečas,  vedení ale Klokanům vydrželo pouze do 64. minuty, kdy vyrovnal Keita. O necelých dvacet minut později poslal Příbram do vedení Radek Voltr a už se zdálo, že Příbram utkání po obratu vyhraje. Jenže v nastavení přišla vyrovnávací trefa z kopačky Krcha, která zajistila Bohemians alespoň bod.

Baník Ostrava po výborném startu do sezóny přišel o formu, což jen potvrdil doma v utkání proti Slovácku. Tým z Uherského Hradiště šel do vedení před koncem první půle, autorem branky byl Havlík. Baník ale po půli namísto vyrovnání znovu inkasoval, tentokrát se trefil Reinberk. Slovácko Baník definitivně pohřbilo v 81. minutě, kdy vstřelil třetí poslední gól Kuchta.

Zlín doma s Opavou vyhrál 2:0. První trefu utkání zaznamenal budoucí hráč Plzně Beauguel. Druhá branka padla ihned po změně stran, jejím autorem byl Vyhnal a Opava se už na snížení ani na vyrovnání nezmohla.

FORTUNA:LIGA, 16. kolo:

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 71. Pešek (Ševčík) – 84. J. Kovařík (M. Petržela)
Karty: 52. Karafiát (LIB), 67. Oscar (LIB), 90+2. Ševčík (LIB) – 32. Chorý (PLZ), 63. Hejda (PLZ), 78. Řezník (PLZ)
ČK: 64. Hejda (PLZ)
Rozhodčí: Orel – Blažej, Kubr
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Potočný, Ševčík, Pešek – Aarons (89. Pázler)
FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Ekpai (83. M. Petržela), Al. Čermák (65. Pernica), J. Kopic (60. J. Kovařík) – Chorý

FK Dukla Praha – FK Teplice 1:0 (1:0)
Branka: 17. Djuranović
Karty: 50. Milošević (DUK) – 32. Jindráček (TEP), 33. Soungole (TEP), 37. Kučera (TEP), 50. Jeřábek (TEP), 59. Hora (TEP), 77. Hyčka (TEP)
ČK: 50. Jindráček (TEP), 69. Jeřábek (TEP)
FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević (C), Ostojić, Raspopovič, D. Souček – Douděra, Daniel Tetour, Bezdička (71. Schranz), Bilovský (80. D. Breda), Podaný – Djuranović (86. Brandner)
FK Teplice: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob (C) – Soungole (46. Žitný), Kučera – Hora, Trubač (55. Hyčka), Luts (46. Vaněček) – Jindráček

MFK Karviná - Slavia Praha 1:3 (1:2)
Branky: 31. Bořil (vla.) – 12. T. Souček (Zmrhal), 34. Stoch (pen.), 75. Olayinka
Karty: 84. Piroch - 27. Kúdela
Karviná: Berkovec – Čolić, Krivák, Janečka (C), Letić (85. Tusjak) – Smrž, Dramé – Lingr, Jan Moravec, Galuška (82. Piroch) – Guba (69. Ramírez).
Slavia: O. Kolář – Frydrych, Kúdela, Deli, Bořil – Stoch (90. Matoušek), Hušbauer, Sýkora (78. Traoré), T. Souček, Zmrhal – Milan Škoda (C) (73. Olayinka).

Bohemians 1905 - Příbram 2:2 (1:0)
Branky: 24. Nečas, 90+2. Krch - 64. Keita, 82. Voltr
Karty: 2. M. Dostál, 33. Švec  – 15. Tregler, 47. Soldát, 79. Antwi,  55. Soldát (ČK - druhá žlutá karta)
Bohemians 1905: Fryšták – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – F. Hašek, Švec (76. Mašek), M. Hašek, Bartek (67. Vodháněl) – Yusuf Helal, Nečas (67. Záviška)
Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Nový, Antwi – Jan Rezek, Květ (60. Keita), Soldát, Fantiš (C) – Katidis (46. Průcha), Voltr (83. Nitrianský)