Vrba: Přiznávám, že byl Liberec lepší, takže bod za remízu beru všemi deseti

Vrba: Přiznávám, že byl Liberec lepší, takže bod za remízu beru všemi deseti
OBSAHUJE OHLASY

Obhájcům titulu se během této sezony opět jednou nabídl v rámci utkání takový scénář, v němž tahali za kratší konec, ale přesto v něm dokázali urvat body. Nebyly to sice tři, ale jejich počet střel na branku odpovídá i počtu gólům, které dali.

O Liberci se říká, že nehraje vyloženě zle, avšak chybí mu ten patřičný klid v koncovce, jenž by dokázal přetavit v nějaký bodový úspěch. Podobná situace byla vidět i během předehrávky šestnáctého kola Fortuna ligy U Nisy, kde domácí sice vedli, jenže oslabený soupeř pak prakticky vydřel z minima maximum.

Podobně to cítil i kouč hostů Pavel Vrba. „Nemá cenu chodit kolem horké kaše. Přiznejme si, že byl Liberec lepší, takže za remízu můžeme být rádi,“ nehledal žádné výmluvy, přičemž hlavní chybu viděl v odhodlání. „Ve středu pole jsme jim nestíhali. Oni byli rychlejší, aktivnější i přesnější, což jsme na vlastní kůži pocítili,“ pokračoval.

Zdali se Slavii podaří uspět na půdě Karviné, může se na čele tabulky dostat do čtyřbodového náskoku. „Tak samozřejmě se nejedná o to, co jsme chtěli, ale hráčům to za vinu dávat nemohu. Někdo se zraní a potom, aby se dostal do optimální herní pohody, potřebuje odehrát několik utkání, což je i náš příklad,“ mluvil například o Kopicovi.

V každém případě tak Slovan navázal na dlouhou černou sérii, která proti Plzni trvá již třináct zápasů v řadě. Nyní Severočechům nepomohlo ani poměrně příznivé počasí. „Je pravda, že když sem (do Liberce) jezdíme v tuto roční dobu, bývá tu i sníh. Teď jsme zažili docela příjemný podzimní večer, ale my toho bohužel nevyužili, protože celá naše útočná fáze nějak kulhala,“ uzavřel Vrba.