K čemu je to video, ptá se Janečka. Zmrhal byl podle něj v ofsajdu

K čemu je to video, ptá se Janečka. Zmrhal byl podle něj v ofsajdu

Pražská Slavia si po poslední výhře v Karviné poměrem 3:1 upevnila místo v čele ligové tabulky, podle karvinského stopera Janečky ale k vidění byly i kontroverzní situace, které sešívaným pomohly.

Velký vliv na utkání měl ale zejména videorozhodčí. Ten následně ověřoval i situaci právě po faulu Janečky ve vlastní jedenáctce a zajistil tak Slavii penaltu. I karvinský stoper ale sám souhlasí s tím, že muž za obrazovoku rozhodl správně. 

„Asi byla. Já jsem čekal, jestli Bojan (Letič) souboj vyhraje, ale míč ho přeskočil. Já šel do souboje,  Sýkora si dobře míč zakryl a já do něj v plném sprintu narazil. Možná jsem se mu mohl vyhnout, ale už to bylo na hraně. Kontakt tam byl. Už když se šel podívat na video, tak jsem věděl, že jedenáctku pískne,“ nechal se slyšet obránce domácích.

I první branku, která padla z kopačky Tomáše Součka po asistenci Zmrhala, musel ověřovat systém VAR. S finálním verdiktem ale Janečka nesouhlasí. „Myslel jsem si, že ofsajd byl, i když se rozhodčí byl podívat na VAR systém. Já byl přesvědčený, že Zmrhal v ofsajdu byl. Neviděl jsem ještě záznam, ale my měli linii dodrženou a Zmrhal byl za námi. Fakt nevím," stěžuje si kapitán Karviné.

"Rozhodčí říkal, že mu videorozhodčí řekl, že to ofsajd nebyl, tak s tím můžeme na hřišti těžko něco dělat. Když řekne, že mu to zahlásili od videa, tak asi mají pravdu. A když nemají, tak k čemu to video tedy je?“ Ptá se člen posledního týmu v tabulce, který prohrál už po páté v řadě.